| relaxo a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema foarte serioasa care ma macina de mult timp va rog frumos fara bataie de joc.Deci eram acum 2 saptamani impreuna cu prietena mea si am intrebat-o daca mai e virgina ia mi-a zis ca da a doua zi ea sa excitat cam tare si de la o prosteala la alta i-am introdus degetul in vagin si sa zic asa fra probleme nu sange nu nimic nu durere eu sunt 100% ca nu mai era virgina voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Himenul are un orificiu (daca nu il are, trebuie perforat artificial de catre medic) prin care iese lichidul menstrual. Atunci cand o fata se excita, acest orificiu se largeste putin, putand fi introdus cu usurinta un tampon intern sau un deget. Ba mai mult, unele fete au acest orificiu suficient de mare incat sa nu sangereze la primul contact sexual, dar asta nu inseamna ca nu mai sunt virgine...
Acum depinde cata incredere ai in ea, dar daca sunteti de mult timp impreuna si treaba e serioasa nu cred ca avea motive sa te minta...

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In 80-85% din cazuri, himenul unei virgine permite trecerea unui deget, fara durere si fara sangerare. Asadar, 80-85% mai era virgina. Tu ai extrem de putine informatii ca sa poti trage concluzii, inainte de a trece la fapte mari, informeaza-te.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Păi tu pentru virginitate stau cu ea mă?!
Dacă da, mai bine las-o şi gata că-i clar că n-o meriţi!
Mai citeşte şi tu puţin despre aparatul genital feminin şi află că un sfert din femei nu sângerează la deflorare, 30% sunt suficient de largi încât oricum nu o să pară virgine niciodată, află că cu un deget nu poţi rupe un himen dacă fata e excitată (cu două, dacă insişti, da).
Şi, dacă-i până-ntr-acolo, care-i problema dacă nu mai era virgină? Că te-a minţit?! Hmm... asta ar fi o problemă dar până la proba contrarie crede-o pe ea (mă gândesc că ea ştie mai bine dacă a mai făcut sex sau nu) căci oricum virginitatea nu valorează nimic.
Salut!

| Emeraude a răspuns:

Nu e neaparat sa-i curga sange, probabil sa fi avut himen elastic.In ceea ce priveste durerea, daca era supra-excitata laughing, normal ca n-a durut-o.
Sau, ultima varianta :ai dreptate, nu a fost virgina, te-a mintit, da-i papucii! laughing)
Discuta cu ea pe tema asta, nu e un capat de lume!
Succes, pa-pa!

| Marynna a răspuns:

Nu trebuie sa ii curga sange neaparat, poate avea asa numitul HIMEN ELASTIC, care este ca si inexistenthappy

| gheorghita a răspuns:

Da ai incredere in ea, daca crezi ca este de incredere bineinteles!
Sa stii ca unele fete nu sangereaza deloc, chiar daca au fost virgine.

| CrissD a răspuns:

Depinde si de cat timp sunteti impreuna. daca sunteti decat de cateva saptamani impreuna nu cred ca o sa-ti zica ea ca nu mai e virgina.adica sa fim seriosi, poate sa creada ca o folosesti doar pentru sex. si plus de asta depinde cat de mult ai introdus degetul in vagin! sper ca te-am ajutatwinking