| CarinaAdam a întrebat:

TPU!
De cateva saptamani am inceput sa vorbesc cu un baiat, care invata in acelasi liceu cu mine.Mi-am dat seama ca ma place, insa eu nu ii impartasesc aceleasi sentimente.
Nu stiu ce sa fac,sau cum sa ii spun ca eu vreau doar o relatie de prietenie, nimic mai mult. Nu vreau sa il ranesc, pentru ca pare un tip de treaba si pentru ca stiu cum e sa fii ranit, si de aceea nu ii spun asta direct.
Va rog, ma puteti ajuta cu un sfat? ...cum sa il refuz.Dau funda!
P.s : A inceput sa ma caute foarte des si m-am gandit ca ar fi bine sa nu ii mai raspund, desi dupa, poate crede ca m-am suparat pe el.

2 răspunsuri:
| 7MBiancaM7 a răspuns:

Daca tot nu este nimic intre voi 2, ar fi bine discret totusi, sa-i spui ca ai un prieten. Succes!

| CarinaAdam explică (pentru 7MBiancaM7):

Multumesc :*, dar nu pot sa ii spun asta si dupa aceea sa afle ca nu e adevarat. Cred ca mai bine ii spun adevarul decat sa il mint.