| alonelyworld a întrebat:

Am si eu o problema legata de prietena mea.De un an suntem certati, i-am ranit sentimentele, mi-e si rusine de mine numai cand ma gandesc cat de inconstient am putut fi, sigur acum mi-as dori sa-i pot spune cat de mult regret aceste lucruri, as vrea foarte mult sa lupt pentru relatia asta pentru ca inca mai simt ceva pentru ea si vreau sa-i fiu aproape. ultima data am incercat sa-i dau un buna pe messenger din pacate nu a mai raspuns. Tin foarte mult la ea si mi-as dori sa pot face ceva, daca ma puteti ajuta, dau funda!

Răspuns Câştigător
| kiduţa18 a răspuns:

Deci părerea mea e următoarea, ai avut-o ai pierdut-o și acum o vrei înapoi? După ce tot tu ai greșit, okay...Ai spus că i-ai scris pe messenger, nu ți-a mai răspuns pentru că vrea să te lase în trecut și pentru că a suferit prea mult. De ce nu ai luptat când a trebuit? De ce ai realizat așa târziu.Sincer îți spun nu știu ce poți îndrepta, dar îți spun ai grijă pentru că noi fetele de multe ori vrem să ne răzbunăm...și se poate să accepte să reintre-n viața ta doar ca să își bată joc cum ai făcut și tu.Pot să-ți spun că ai putea să o cauți dar eu îți zic nu-ți răspunde din câteva motive:1 ori mai ține la tine și nu vrea să vorbească cu tine pentru că e vulnerabilă și nu vrea sa sufere. 2 Ori nu mai ține la tine și a trecut peste și acu e fericită și persoana ta nu mai reprezintă nimic pentru ea. 3 Ori te ține așa cu gândul că o să o cauți din ce în ce mai des și chiar o să o implori să se întoarcă și ea atunci o să joace un joc numi răzbunare.
Tu în momentul acesta ai 2 variante, lupți oricât de greu ar fi și oricât de urât s-ar purta ea și îi demonstrezi că te-ai schimbat și că îți pare rău, ori o lași în pace și îți găsești pe alta. Sper că ți-am fost de ajutor...

6 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Ştii unde locuieşte? Mergi şi vorbeşti cu ea.Cumpără un buchet de flori.Lasă timp.Şi repară ce ai greşit. Dacă o iubeşti, o vei găsi.

| ℓαυяα a răspuns:

Daca nu ai stiut sa o apreciezi cand ati fost impreuna, asta e, ai pierdut-o. probabil a suferit si nu mai vrea sa te ierte. cred ca e deja prea tarziu acum sa va mai impacati. probabil atunci aveai o sansa, acum nu cred. spun din experienta happy

| iubesc a răspuns:

Buna. De ce nu o cauti sa ii spui ei tot ce ne-ai spus noua? Cred ca esti sincer si o mai poti recupera daca insisti in pic mai mult.

| lauraroxi a răspuns:

Daca nu poti vorbi lasa-i un mesaj pe mess si spune-i ce ne-ai spus noua! Poate o sa-si dea seama ca regreti!

| Emin90 a răspuns:

Daca a trecut 1 an de cand sunteti despartiti eu zic ca e cazul sa treci peste. Poate mai ai o sansa in cazul in care ea nu si-a gasit pe altcineva intre timp, dar daca are pe altcineva, sfatul meu e sa mergi mai departe. Cu cat continui mai mult cu atat o sa iti fie mai greu.

| roxy24 a răspuns:

Incearca sa afli daca are pe cineva acum. Daca afli ca nu, poti sa o suni daca ai numarul ei de telefon, ii spui ca iti pare ca ai gresit etc.