| Ramm009 a întrebat:

Am si eu o problema ( mai ciudata) : imi place foarte mult de un baiat, nu mi l pot scoate din cap, cu toate ca nu am interactionat prea mult. L am cunoscut pe net, apoi am observat ca avem prieteni comuni, am vorbit, am iesit mai multi, i am furat un sarut, apoi a vorbit cu mine. Dar intr o seara am facut niste gesturi imature, iar apoi am zis ca mai bine este sa i spun ca il plac. I am spus si mi a explicat ca momentan nu se poate apropia de nimeni, ca tine la fosta inca, desi a trecut ceva timp. Pe de-o parte inteleg situatia, pentru ca am trecut si eu prin asa ceva mai demult. De aceea l-am si lasat in pace, dar acum a trecut aproape o luna si stiu ca nu trebuie dar imi fac sperante fara sa vreau. As vrea sa vorbim din nou, dar nu stiu ce sa fac. Ar fi putut fi doar o prietenie frumoasa pana la urma... offf

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii,o dragoste se uita cu alta dragoste si o fata cu alta fata.
Ca sa-ti spuna ca NU poate acum,el nu vrea sa o uite pe fosta si,posibil,sa spere sa se impace cu ea.
Scoate-ti-l din minte,baiatul e in alta faza.
Ca sa te gandesti la el inca,desi a trecut o luna, inseamna ca ti-a facut o impresie puternica, dar sfatul meu este sa te linistesti si sa incepi sa privesti in jur!
Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te supara ca intreb, si am rugamintea sa raspunzi ce vasrata ai tu si ce varsta are prietenul tau?

| Ramm009 explică:

Eu 17, el 20

| babyanca a răspuns:

Pai nu cred ca ai vrea sa iesi cu el sa stii ca se gandeste la fosta si face diferente in gandul lui intre voi, cel mai bine e sa-l lasi sa se linisteasca, dar in acelasi timp sa ai grija de tine sa te aranajezi frumos si sa iesi cu prietenii comuni pe care ii aveti poate dai de el, nu il asalta fii desteapta si filtreaza cu el asa din departare, cand o sa se hotarasca o sa-ti dea un semnwinking