| anonim_4396 a întrebat:

Hei, am nevoie de un sfat pentru ca nu stiu ce sa fac si nu stiu cu cine sa vb!
Deci acum cateva luni m-am cunoscut cu un baiat pe care il stiam datorita unor prt comuni insa nu ne mai vazusem pana atunci, in fine si am iesit intr-o seara el mi-a spus ca are iubita, dar intelegeam intr-un fel ca imi face avansuri si mi-a pus ca imi da cerere pe snapchat si cand iese cu ea ma scoate. In fine au trecut zilele, noi ne mai trimiteam snap-uri etc dar nu prea vorbeam si intr-o seara ne-am vazut din noi si am stat mult impreuna, ne-am sarutat toata seara si am vb, i-am spus ca sunt constienta ca pe ea o iubeste si orice ar fi el o sa se impace cu ea intotdeauna, tin sa mentionez ca nu mai era cu fata aia atunci si mi-a spus ca nu se vor mai impaca. Dupa chestia asta eu am plecat la munte si nu ne-am mai vazut si intr-o seara mi-a scris el si un prieten ca a aflat iubita lui de seara aia si mi-au spus sa o mint. Ceea ce am si facut, am vb cu fata si i-am explicat ca nu-l cunosc pe baiat. (Stiu ca n-a fost ok).
Bun si zilele astea ne-am vazut la un party, el a stat cu iubita lui dar s-au certat toata seara, a si lovit-o si ii vorbea foarte urat pentru ca ea se imbatase si facea chestii aiurea, iar ea a plecat acasa si el a venit sa vb si sa ma pupe dar logic, l-am refuzat.
Ideea e ca imi place mult de el si nu stiu ce sa fac in situatia asta, nu vreau sa il pun sa aleaga, stiu ca nimeni nu ar lasa o relatie de 3-4 ani pentru cateva zile si nici mie nu mi-ar placea sa fiu fata aceea si stiu ca cea mai buna solutie e sa il las in pace pana se hotaraste ce face, dar el ma cauta si nu pot sa fiu indiferenta, ce sfat imi dati?sad

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu pricep, baiatul e violent cu iubita lui, o jigneste iar tu vrei sa fii cu el? Indiferent ce a facut iubita lui, nu are scuze pentru comportamentul asta deplasat. Vezi de treaba, fato, ca asa o sa ajungi si tu in curand. Tu vrei bataie sau iubire?

| Violleta2022 a răspuns:

Am un singur sfat pentru tine: fugi cat poti de departe de un mincinos si bataus, ca nu are ce sa-ti palca la un asemenea om!
Nu exista fericire cand barbatul te inseala, cand iese pe ascuns cu altele si nici cand te loveste in public, cum a facut asta.
Ce poate sa-ti placa la un asemenea idiot? Violenta lui sau inselatoria?
Eu spuns a FUGI cat poti si sa nu te incurci niciodata, cu asemenea specimene!

| Emma30555 a răspuns:

Nu înțeleg de ce accepti sa fi pe post de "amanta" lipsita de valoare, și de ce accepti sa fii cu un băiat violent care oricum nu respecta femeile, le înșeala, le bate etc. Probabil ai stima de sine scăzută și te mulțumești cu resturi.

| Eireann a răspuns:

Deci stii ca tipul asta inseala, minte, cere si altora sa minta pentru el, plus "a si lovit-o si ii vorbea foarte urat"... Super baiat, nota 10, sa nu cumva sa lasi sa iti scape asa specimen de colectie...

| VoidEternal a răspuns (pentru Eireann):

Sunt la mare căutare zilele astea. E din ce în ce mai greu să găsești unul care să și știe să aplice una bine țintită ca să pună femeia la respect. Majoritatea trebuiesc să se mulțumească cu ăștia care abia-abia se îmbată în fiecare seara și numai atunci sunt violenți. Au dispărut toți bărbații adevărați. În curând or să rămână numai aia care vor sa vorbească despre sentimente și să gătească. sad

PS: pentru că sigur se vor găsi din cei care vor lua ad-literam ce am scris mai sus, eram doar ironic. Pace.

| MotanulAlbastru a răspuns:

O înșeală, o înnebunește din cauza ta (pentru că femeia are tot dreptul să fie geloasă când el se poarta așa) o bate, și tu "îl lași în pace până se hotărăște"? Ba chiar mai și contribui la abuzul ei, mintind-o.
Mi-e greu sa te numesc femeie.
Ești ceva monstru. Dar partea buna e că totul se întoarce. Intr-o zi o sa fii in locul ei și o să înțelegi ce javra ai fost.