| MyNameIsAxy a întrebat:

Am si eu o problema :-s, sper ca ma puteti ajuta si ca o sa aveti rabdare sa cititi. Multumesc
De curand, varul meu a venit in tara cu ai lui si ai nostri s-au gandit sa mergem cu totii la tara la bunici, cu ocazia venirii lor.Zis si facut. Exact in aceeasi zi am plecat si am ramas pana ziua urmatoare; numai ca in seara aceea s-au intamplat mai multe lucruri care ma nelinistesc...
De mici, eu si varul meu ne intelegeam f bine, probabil si din cauza diferentei nu prea mari dintre noi( el are 18, eu 16),in sensul ca ne distram impreuna,ne spuneam secretele, ma apara etc si acum, cand ne-am intalnit, dupa mult timp parca parca ...Intelegeti voi. Na, am crescut- nu mai suntem copii,s-au schimbat multe si intre noi pare asa o atractie I don't want to see In sensul ca: stateam amandoi, vorbeam diverse chestii, ne tachinam si brusc ma cuprinde, ma trage spre el. La un moment dat, ne plictiseam si el a zis sa iesim afara sa fumam- eu am mers inainte si el a venit dupa mine si m-a imbratisat pe la spate... Fumam noi, vorbim una alta si Intr-un timp o aud pe maicamia ca ma striga, eu ma ridic repede de pe treptele pe care stateam cu varmiu si el ramane.M-a intrebat daca ma duc la culcare(ironic.) si i-am zis ca vreau sa vad ce vrea maicamia.Ai mei nu stiu ca fumez si l-am rugat sa nu ma de-a in gat, aratandu-i cam ce am eu prin geanta: parfum,gume orbit, servetele umede- stiti voi, ca sa nu se prinda ai mei, si faceam haz din asta.Din urma, se ridica si el si vine dupa mine.Imi spune,du-te, da-te cu parfum si ai grija cu maica-ta, vorbim maine.Ii multumesc si dintr-o data ma strange in brate si ma saruta pe obraz „de noapte buna".Dar nu stiu de ce, il simteam asa- suparat, ca si cum ne-am fi luat la revedere pentru totdeauna o.O. Băă, eu stiu CĂ CHESTIILE astea nu-s „normale" si ca e cam ciudat „sa te indragostesti" de varul tau(noi fiind inca veri primari.), dar ceva se petrece. Poate-i doar o atractie asa intre noi dar nu stiu ce sa cred, pentru ca nu ne-am vazut de doua zile si ma simt ciudat.Cand ma gandesc la el, simt un gol in stomac, imi amintesc doar seara aia Pff o.O
Voi ce credeti, sa ma fi indragostit de el? :-s F U N D A

Răspuns Câştigător
| Clarity a răspuns:

Poi probabil simti ceva pentru el, da trebuie sa iti dai seama ca nu poate fii nimic intre voi fiindca vis verisori.
Poate te simti singura, si el fiind singurul langa tine, te simti bine si ocrotita. Dar probabil doar atat.
O sa fie bine cu timpul, las ca o sa vezi.

9 răspunsuri:
| Tmcn a răspuns:

Nu cred neapărat că te-ai îndrăgostit, dar vă simţişi atraşi unul de altul, asta e clar, şi din partea lui, şi din partea ta. El te mai caută? Analizează-i comportamentul cât mai obiectiv se poate.

| NCL a răspuns:

Sincer da dar s-ar putea si el sa se fi indragostit sau doar sa ii fi fost foarte dor de tine. poate el gesturile care le.a facut stransul in brate au fost ca intre veri nu stiu. de ce nu vorbesti cu el prin mesaje ia-l la misto "mi-e dor de tine "varule" " vezi cum reactioneaza si atunci iti vei da seama daca el te place sau e doar un verisor dragut.In al 2 rand gandeste-te ca o relatie intre veri e putin mai rau. nu aveti cum sa va intalniti sa nu va vada cineva... si multe complicatii.sad

Răspuns utilizator avertizat
| Mariiaamariiaa a răspuns:

Probabil il placi si cred ca si el te place. Nu stiu ce sa zic. Adevarul e ca in Romania chiar sunt permise relatiile/casatoria intre veri primari potrivit noului Cod Civil. Verii primari sunt rude de gr 4.

| bloodymary915 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun in legatura cu asta, sincer si eu mai sa imi pierd virginitatea cu un var primar, dar ne-am oprit la timp fiindca parintii lui mai sa ne prindabig grin si de la acel mic incident am ramas foarte buni prieteni din cand in cand ma mai saurta pe gura cand ramanem singuri, si nici eu nu stiu de ce facem astabig grin

| MyNameIsAxy explică (pentru bloodymary915):

Dar cati ani aveti voi doi acum? Si cand s-a intamplat asta?:X Poate vorbim, eu stiu. pe mess, ce zicihee hee

| bloodymary915 a răspuns (pentru MyNameIsAxy):

Sunt de acord. ei bine el merge acum pe clasa a12-a si eu pe a9a. stiu de diferenta mare de varsta, dar daca ne placem asta e.big grin

| Mariiaamariiaa a răspuns (pentru bloodymary915):

E ciudata chestia asta intre veri, dar cateodata apar astfel de sentimente fara sa iti dai seama si fara sa vrei.

| Rebecca554 a răspuns:

Heyy sall aș vrea să-mi zici și mi-e dacă ești cu el sau nu, văd că povestea ta i veche 2012 dar chiar vreau să știu ce ai făcut cu el dacă sunteți împreună sau dacă erați un cuplu?