| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! Am si eu o problema. Un prieten mi-a spus acum aproximativ 2 luni ca este indragostit de mine. Bineinteles,eu nu ma asteptam la asta pentru ca tineam la el ca la un prieten. Dupa care el a continuat sa-mi arate ca ma iubeste si ca vrea sa fim impreuna,dar acum o saptamana s-a schimbat,nu mai vorbea la fel cu mine,nu-mi acorda atentie,parca redevenisem intru-un fel prietenii de mai inainte. Specific ca in acest timp si eu ma indragostisem de el. La un moment dat,nu a mai dat niciun semn de viata,atunci l-am intrebat daca nu cumva este suparat pe mine si mi-a jurat ca nu,insa pana la urma, m-a intrebat daca intr-adevar il iubesc sau macar sa-i spun ce simt pentru el, pentru ca are nevoie sa stie. Cu toate ca i-am zis ca il iubesc, a 2 a zi mi-a spus ca el simte ca doar el ma iubeste,dar nu e deloc adevarat. Parca are impresia ca il mint si parca i-ar fi frica sa nu sufere din dragoste din cauza mea. Ce pot sa fac sa-i demonstrez ca intr-adevar il iubesc? De ce anume s-a schimbat,ce l-ar fi putut schimba asa fata de mine,pentru ca s-a schimbat de pe o zi pe alta,adica de exemplu ieri mi-a spus ca ma iubeste,iar dintr-o data, a 2 a zi, a devenit retinut.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca ati fost prieteni, merita macar sa nu pierdeti ce ati avut. Vorbeste cu el si aveti sansa sa aveti mai mult. Comunicarea directa poate face minuni. Bafta multa.

| Numero1 a răspuns:

In 2 luni nu aveti cum sa va iubiti deja e prea devreme, nu cunosti un om in 2 luni!
Asa, pai probabil el este un tip care a mai suferit rau in dragoste si de data asta vrea sa o ia mai incet, incearca sa-i arati prin fapte ca "il iubesti"( chiar daca este doar o atractie mai mult)ai poti demonstra ce simti.Asculta-l, da-i dreptate, stai alaturi de el si cu timpul ai vei castiga increderea.
P.S. Daca tu chiar il iubesti atunci eu imi cer scuze de afirmatii dar totusi mi se pare prea devreme.
Te pup.

| FuckTWorld a răspuns:

Poate a suferit baiatul din dragoste, si poate el nu se simte iubit, ca nu ii dai prea multa atentie si etc.asa se pare. Poarta o discutie cu el ca nu esti ca altele si nu vrei sa-ti bati joctongue, daca ii vorba de asta si demonstreazai prin felul tau de a fii si o sa te iubeasca cu timpul:p si nu o sa mai aibe aceasta teamatongue.Numai bine!

| glitchMirror a răspuns:

Dacă el nu-i încrezător, nu prea ai ce să faci.

| Mataarecratimadareunupotsascriuasa a răspuns:

Te-ai uitat prea mult pe Acasa TV?

| eFFFaceR a răspuns:

Sia pierdu interesul pentru tine 2 luni frate!

| Spamhubb a răspuns:

Sa zicem ca am trecut prin asta, dar incearca sa faci pentru el ce a facut si el pentru tine sa ii arati ca intr-adevar iti pasa si ca vrei sa ajungeti un cuplu. Sper ca te-am ajutat cat de cat.
Eu zic sa incerci, dar nu il lasa sa isi bata joc de tine, pentru ca pana la urma tot tu o sa suferi.

| laur83bv a răspuns:

Iti spun eu. s-a saturat sa tot "traga" de tine si tu sa fi doar o simpla prietena, apoi cand tu i-ai spus ca il iubesti el a auzit ce a vrut si acum va fi mai greu pentru tine.Pentru ca el va fi si mai indiferent. sfatul meu este sa o lasi asa cum a picat si alta data sa nu stai prea mult pe ganduri cand cineva isi deschide sufletul in fata ta. Multa bafta