| bby5 a întrebat:

anul trecut mi-am inceput viata sexuala am 15 ani acum si vreau sa fac niste analize vreau sa va intreb daca in analize de sange sau de uriina se poate afla daca esti sau nu virgina parintii nu stiu si nu vreau sa afle. daca mer la un spital si vreau sa fac analize fara trimitere cam cat ar costa? si mai am o intrebare care sunt simptomele pentru hepatita si daca existat tratament. scuze categoria

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In analizele de sange nu se vede daca esti virgina sau nu

| Maaryyneelaa a răspuns:

Ca sa se poate afla ca nu mai esti virgina trebuie sa te duci la ginecolog, in rest iti poti face orice alte analize si nu se va afla nimic.In primul rand trebuie sa te doara in zona ficatului,asta iti vor spune doctorii cu siguranta,si da,exista tratament, dar acest poate varia in functie de stadiul in care se afla, doctorii iti vor spune totul.Fa-ti analizele fara grija ca sa nu te simti rau mai tarziu, pentru ca ai intarziat cu tratamentul, nu-i de joaca! Ai grija de tine!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Analizele de sange se fac strict pentru ce platesti sau petru ce ai trecut pe biletul de trimitere. Nu te cauta ce ai mancat acum 4 zile.

| DyaNna249 a răspuns:

14 ani?! viata sexuala? clar panaramawinking

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru DyaNna249):

De ce să fie panaramă, că tu ai făcut-o la 15 și nu ești?
Și pe mine mă doare de prostia de genu ăsta dar trebuie să realizăm că e viața lor indiferent ce se întâmplă și nu ești tu trasă la răspundere dacă ea e panaramă sau nu.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Simptomele de hepatită diferă în funcţie de tipul hepatitei şi are tratament ( definitiv sau periodic, în funcţie de tip ).

Apoi, analizele de sânge le faci la prescrierea medicului ( de familie ) şi din acele analize reiese dacă ai sau nu hepatită.

De asemenea, deoarece eşti elevă, analizele sunt GRATUITE în laboratoarele "de stat" şi la unele laboratoare "private" ( care au contract cu CNAS ), dacă ai Trimitere şi îţi faci o programare.

Iar din analizele de sânge sau urină NU se vede dacă eşti ( sau nu ) virgină - asta se poate vedea DOAR la un control ginecologic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici ginecologul si nici oricare alt cineva nu au dreptul de a da informatii (daca ai 14 ani ) asupra virginitatii tale fara acordul tau

| Stefanyax0 a răspuns:

- nu se poate afla din acele analize spuse de tinewinking dar se poate afla dacă te duci la ginecolog și te controlează acolo jos.
Simptomele pentru hepatitele acute difera. Sunt cazuri asimptomatice, unele in care tratamentul obisnuit da roade si alte cazuri, atat de grave, incat este nevoie de transplant de ficat. La tineri insa, hepatitele virale sunt mai mult asimptomatice. Individual, pot aparea simptome dupa 7, 10 zile. Boala dureaza intre doua si sase saptamani. Printre simptome, se numara indispozitii, dureri musculare, febra, greata, voma, diareee, dureri de cap. In cazurile de hepatita acuta alte simptome sunt: pierderea profunda a apetitului, intolerabilitatea fata de fumul de tigara in randul fumatorilor, urina inchisa la culoare, ochi tulburi, ingalbenirea scleroticii ochiului si a pielii, disconfort abdominal. Fizic, simptomele sunt minime: ingalbenirea pielii in 33% din cazuri si marirea ficatului la 10% dintre pacienti.

FUNDĂ PLEASE.

| hässlich a răspuns:

laughing Nu se vede in nici-o analiza de sange sau urina straight face PS: si eu mi-am inceput viata sexuala tot anul trecut..shi am tot 15 ani acum laughing

| Nastiunea a răspuns:

La 14 ani? Nai minte!

| AlaturideIngeri a răspuns (pentru Nastiunea):

Nu o mai judeca pentru ca nu ai dreptul, este viata ei si face ce vrea cu ea.

| faravise a răspuns:

Generatia asta e indoctrinata in prostie

| VoceaDinPom a răspuns:

DyaNna... daca ai 20 de ani si 30 de parteneri pentru sex. atunci cum te numesti? Nu judeca gresit dupa varsta.

| CarolinQ a răspuns:

Nu mai criticati va rog eu, am 19 ani, mi-am inceput viata sexuala la 15, si pina in ziua de azi suntem impreuna cu acea persoana, fiecare vede situatia diferit, indiferent la citi ani ai facio principalu sa iti dai seama cu cine o faci!