| Mad18 a întrebat:

Bună TPU, aș avea nevoie de niște păreri, la vârsta de 15 ani am avut prima mea relație dacă e să zic așa "la distanță". El fiind in altă țară și major...adult chiar, pe atunci renunțasem la majoritatea prietenilor și m-am retras cumva în "lumea mea" dinainte să îl știu pe el. Acceptasem aceea relație deoarece nu aveam nevoie de multe pe atunci doar o persoană care să mă asculte fără prejudecăți iar el mă citea perfect. Am vorbit timp de 2 ani fără să ne vedem și m-am atașat foarte mult de el dar în ziua când trebuia să ne întâlnim,a început să inventeze scuze și am renunțat brusc la orice contact cu el. Problema este că am început să ies după și am cunoscut pe cineva dar deși e o relație reală de un an,nu simt că pot avea încredere deși nu m-a "trădat" sau mințit, a încercat să-mi fie alături cum a putut dar parcă niciodată nu e destul pentru mine și în ultimul timp îl tot duc spre despărțire... ceea ce e ciudat este că o parte din mine vrea asta alta nu și simt că îl rănesc cu toată nehotărârea mea.

Răspuns Câştigător
| BiancaBia1234 a răspuns:

Eu consider ca tu nu crezi destul de mult in aceasta relatie. Dupa cum l-ai descris pare a fi un baiat cu multe calitati, asa ca nu renunta la el. Gandeste-te la ce avantaje ai in relatia asta si cat de bine se simti si gandeste-te si la partea in care o sa il parasesti. Amandoi o sa aveti de suferit, probabil tu mai putin avand in vedere ca esri in dubii. Apoi fa o comparatie intre cele doua situatii si ia o hotarare. Sper ca te-am ajutat! Succes! happy

| Mad18 explică (pentru BiancaBia1234):

Până la urmă ne-am despărit și a avut grijă să nu mai pot lua deloc legătura cu el. Deși eu am vrut asta e ciudat că am rămas blocată pe o stare depresivă

8 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Daca nu il placi indeajuns pe baiatul asta, nu sta cu el.
cat despre relatii la distanta.ele nu dureaza. ti-o zic din experienta, decat sa visezi asa aiurea, mai bine sa ai pe cineva langa tine atunci cand ai nevoie.

| pufipo a răspuns (pentru Alexandru0007):

Poate relatiile la distanta in cazul tau, nu au mers, in cazul meu singura relatie la distanta, a mers (si acum sunt impreuna dupa ce 3 ani ne-am vazut si nu prea, dar, o relatie sta in incredere si in comunicare)

| Mad18 explică (pentru Alexandru0007):

în cazul meu se pare că nici eu nu știu ce vreau ...mersi pentru părere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine esti tu?

| Betty12345678 a răspuns:

Si am am avut ceva de genul dar stiam ca nu e pe bune si nu am suferit prea mult.

| pufipo a răspuns:

Mad18: daca el ti-a servit pur sim simplu scuze, inseamna ca avea/are pe altcineva si cu tine i-a placut conversatia pana sa vina in tara (neexistand un contact face to face, nu pot spune altceva).
Conteaza sa treci peste si daca simti ca nu poti fi alaturi de cel cu care esti acum, decat sa il amagesti, mai bine va despartiti amiabil (ii poti spune ca nu esti pregatita pentru o relatie)

| Bogdi_Condrea_1979 a răspuns:

Nu e bine ce faci... termină aşa zisa relație până nu e prea târziu... mai exact nu pune botul la vreun libidinos în vârstă!