| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU. As avea nevoie de pareri si sfaturi cu privire la iubitul meu. Eu am 21 de ani si el este putin mai mare, avem 1 an impreuna,insa este o relatie la distanta. Am trecut prin multe impreuna si ne-am sprijinit mereu unul pe celalalt. Intre noi exista o conexiune puternica la nivel emotional. Problema este ca are stari schimbatoare de dispozitie,cand e dulce cu mine,cand e mai rece si pare ca nu are chef de nimic(are si anumite problem,dar nu are de ce sa fie rece cu mine). Am mai observat ca vrea intotdeauna sa facem anumite lucruri,doar cand vrea el si cum vrea el, sa i se ofere,insa lui sa nu-i ceri nimic sa faca pentru tine,mai pe scurt,cam egoist. De asemenea, mi-a cerut sa-i fac poze cu parti ale corpului(fund,picioare) si mi se pare tare ciudat pe de o parte,dar in acelasi timp,il inteleg ca e barbat si uneori poate are nevoie si de asa ceva, avand in vedere ca suntem la distanta. Ce parere aveti? Ce credeti ca ar trebui sa fac?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa te gandesti bine inainte de a face o fapta/un gest sau orice altceva, ce ti-ar putea pricinui neplaceri la o adica in viitor.

| neutrino a răspuns:

Fa-i pe plac, doar ti-e iubit, nu?

| R0R0 a răspuns:

Sa vorbesti cu el.
Tu faci o gramada de sacrificii.Dar el?

| Heart2014 a răspuns (pentru R0R0):

Probabil ca daca vede ca ii ofer mult, el considera ca nu merita sa mai depuna efort si imi ofera mai putin. Nu pot sa zic ca nu-mi ofera nimic pentru ca as gresi. Cred ca si eu m-am multumit cu mai putin. Voi incerca sa remedies situatia. Multumesc! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu sanii de ce nu iti cere? Ai probleme cu ei?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"relatie la distanta" ce gluma buna. In loc sa gasesti pe unu langa tine sa vezi ce inseamna o relatie adevarata, stai si te prostesti cu "relatie la distanta"

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Ce bine s-ar rezolva problema daca ai incerca sa-i spui LUI nemultumirile tale.Nu crezi? Totusi iti dau un sfat : Ofera cat ti se da!

| Heart2014 a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Da, voi vorbi cu el. Multumesc pentru sfat! happy

| Rapperităă a răspuns:

Spune-i ca aveti drepturi egale in relatia asta si ca ar trebui sa nu mai fie asa egoist. Nu ii trimite poze daca nu vrei, fa-o doar daca ai mare incredere in el ca nu stii ce ar putea face cu ele.