| anonim_4396 a întrebat:

As avea si eu nevoie de sfatul vostru, ce a-ti face in locul meu. Eu si cu prietenul meu ne-am inteles ca nu o sa mai avem secrete unu fata de celalalt, si spunem orice se intampla si nu ne certam orice ar spune fiecare sau orice s-ar intampla. Si o si mers o perioada acest lucru, adica ma gandesc ca o mers, dar in arhiva lui am gasit o convorbire cu o fosta prietena, iar fata i-a zis ca clipele petrecute cu el au fost cele mai frumoase. Eu nu am zis nimic lui, numai l-am intrebat daca a vorbit cu cineva in afara de prietenii lui pe mess, si el mi-a raspuns ca nu, si mi-o si jurat. Si cand m-am uitat iar la arhiva conversatia a si disparut. Acum cateva luni si eu am sters cateva mesaje de la un baiat, si i-am zis pana la urma fara ca el sa stie de ceva (cum stiu eu acum) si a iesit o cearta groaznica, intr-adevar puteam sa ii zic dar nho. si dupa acest lucru ne-am inteles ca sa ne spunem totul. dar acum el nu respecta. nu stiu ce sa fac sad sa-i spun sau sa nu sad acesta nu e asa grav, dar daca mai ascunde si alte lucruri sad nu vreau sa pic a fraiera straight face aia mi...

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mare greseala ai facut sa ai incredere.

| XamUITATsaimiPUNnumeX a răspuns:

Buna. Uffff. Ce situatie... Pai daca as fii in locu` tau. Daca l`as iubi enorm de mult. I`as mai da o sansa. Explica`i :'' Boule, iti mai dau o sansa. Vezi sa o pretuiesti. Daca nu. Pa!''... De ce sa`si bata joc de sentimentele tale, draga? Sa te transforme intr-un om fara sentimente.

| Honeydew5 a răspuns:

U ai spus "l-am intrebat daca a vorbit cu cineva in afara de prietenii lui pe mess". Probabil el o considera pe acea fata ca pe o prietena..deci practic a spus adevarul..si daca v-ati certat nu e 1 capat de lume..incercati sa va impacati. si intreaba-l cine e acea fata cu care vorbea. fara ton de cearta. Sper ca te-am ajutat.

| LolaAlina a răspuns:

Daca el nu i-a raspuns la fel tipei, poate ca ti-a ascuns asta tocmai ca sa nu mai existe certuri intre voi. Totusi tu nu vei fi linistita pana nu afli, deci cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el. Dar trebuie sa stii cum sa-l iei, calm si sa nu va certati. Spune-i ca te deranjeaza si vezi motivul lui. Dc ti-a ascuns asta.