| Kimberly13Selena a întrebat:

TPU! As dori sa aud si de la fete dar si de la baieti experiente legate de prima oara cand ati vorbit cu persoana de care v-a placut. Si daca se poate m-as bucura sa imi dati ceva sfaturi, ce pretext ati folosit, cum a reactionat persoana ( sunt fata ). Raspunsul cel mai detaliat primeste funda. Multumesc!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am folosit nici un pretext, am fost eu, sincera si directa!

Sfatul meu este sa nu inventati pretexte, pentru ca riscati sa va dati de gol la un moment dat, facandu-va de rusine si riscand ruperea relatiei.
Fii tu insati, fii sincera si spune-i ce gandesti, ce doresti, ce vrei de al el!

| Kimberly13Selena explică (pentru Violleta2022):

Nu stiu ce sa fac, nu am vb niciodata cu el nu e prea ciudat sa ma duc sa i spun ca il simpatizez? Parerea mea era sa incep sa ma cunosc cu el si dupa de abia sa incepem ceva mai serios.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Kimberly13Selena):

Daca nici macar nu va cunoasteti, atunci ai rabdare sa vina el sa se prezinte, asa ar fi cel mai normal si mai sanatos, ca sa nu risti vreo situatie penibila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am asteptat 2 ani ca prostul fara sa ma prea bag in seama cu ea, si i-am spus la banchet.
Ma gandesc ca puteti ghici ce s-a intamplat.

| urseyul a răspuns:

Pai pentru prima oara e greu te incurci nu sti ce sa ii zici, te inrosesti si pur si simplu poti stalci cuvintele dar dupa capeti experienta si nu mai este asa, pretext pai mai intai studiaza ce ii place acelei persoane si prefate ca si tu esti interesata de acelasi lucru.