| PheshteooGabriela a întrebat:

As vrea sa stiu parerea voastra, credeti ca un baiat de 15 ani se poate indragosti de o fata de 12 ani, si sa o iubeasca enorm de mult? happy

Răspuns Câştigător
| Morphetamineee a răspuns:

Când am avut 12 ani am avut primul iubit, şi era de 15 ani :]. Aşa că tot posibilul, şi relaţia a durat 1 an jumate. aşa că. :]] Se poate

18 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Dragos, dragostea adevarata incepe de cele mai multe ori sa o simti incepand cu varsta de 17-18 ani. Nu cred ca tu la 15 ani stii ce inseamna dragostea. Chiar si asa, presupunand ca ai sti, ea chiar nu stie la 12 ani, deci este imposibil. Poate ca tie doar iti place foarte mult de ea, dar nu inseamna neaparat acum ca o iubesti.

| LeontinAndrei a răspuns (pentru Morphetamineee):

NU mai confudati dragostea adevarata cu o simpla relatie... La varsta aia tu nu erai dezvoltata psihologic suficient de mult incat sa stii ce este dragostea, de el nu mai zic. Acum mai exista un aspect. Fetele se dezvolta mai repede decat baietii, ceea ce inseamna ca voi aflati termenul de "dragoste" la o varsta mai mica fata de cea a baietilor. Desigur, astea sunt doar studii facute de catre diversi cercetatori in domeniu. Voi poate ati fost vreo exceptie, cine stie...

| Morphetamineee a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Când am avut 12 ani am avut primul iubit, şi era de 15 ani :]. Aşa că tot posibilul, şi relaţia a durat 1 an jumate. aşa că. :]] Se poate

| DeeaMarry a răspuns:

Sigur ca da. De ce nu?!
Dar ai grija pentru ca exista si posibilitatea ca baiatul sa vrea doar sa o foloseasca.

| Criiistinutsa a răspuns:

De ce nu?
Dragostea nu are varsta :p.
Daca sunt impreuna cei doi cu atat mai bine.
Banuiesc ca tu esti acel baiat. Felicitari! happy

| AtateaConditii a răspuns:

Rar,dar nu e iubire e doar o placere trecatoare sau o curiozitate.

Răspuns utilizator avertizat
| DeathIncarnate a răspuns:

Nu stii tu ce e dragostea la 15 anirolling on the floor

| gumaa a răspuns:

Da normal

| Anonima264 a răspuns:

Pai unui baiat de 15 i s-ar putea intampla sa ii palca de o fata de 12, dar nu s-ar putea numi dragoste deoarece dragostea adevarata incepe dabea pe la o varsta mai mare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice e posibil

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

De ce nu?
Cand te indragostesti nu conteaza varsta.
Baiatul, la 15 ani, poate s-a indragostit de fata, dar ea, la 12 nu stiu daca simte ceva pentru el, poate doar il place.

| Mαdαliηα a răspuns:

Da. eu cred ca dragostea nu are o varsta. mai ales daca fata aia nu arata de 12 ani ci de mai mult. cu atat mai posibil. Te poti indragosti de ea in orice moment.

| Stassy a răspuns:

Draga, unu de 20 de ani s'o indragostit de mine, desi am doar 13 ani.
Deci da

| RetardedRacoons a răspuns (pentru Stassy):

Il chema cumva Vladimir? Vladimir Nabokov?

| Ochiverzui a răspuns:

Eu zic ca da, se poate. iubirea n-are varsta.chiar asa mare nu esti.ea e un pic cam mica.dar nu conteaza.bafta in iubire.

| RockAddicted a răspuns:

Cam pedofil. hai sa-ti zic o gluma:
in timpul unei partide, iubita isi intreaba partenerul:
-iubi esti pedofil?
-wow, wow, cuvinte mari pentru clasa a -5a!

| xXRobbyXx a răspuns:

Depinde ce simti tu fata de ea sau ea fata de tine happy. Deci, da, e posibil.

| ZambesteZuzuTeIubeste a răspuns:

De ce nu`?confused dragostea nu are varsta.winking
Si... daca e reciproc. de ce sa nu incerci`? ce ai de pierdut`?