| Alecriss a întrebat:

as vrea sa stiu si eu daca visele au o semnificatie pozitiva sau negativa, deoarece de vreo saptamana visez tot mereu ca baiatul de care imi place vine la mine insa nu apuca sa vorbeasca cu mine pentru ca e calcat de o masina, iar eu atunci m-am duk sa il ajut dar nu reusesc si in fiecare noapte ma trezesc foarte speriata si nu stiu ce sa fac asa ca va rog sa imi dati un sfat.
Sar putea oare sa fie o premunitie? I s-ar putea lui intampla ceva rau si eu sa fiu anuntata printr-un vis? plz help fundita la cel mai bun sfat :X:X

Răspuns Câştigător
| LUuuuci a răspuns:

Din cate stiu eu visele sunt produse de creier intre starea veghe si somnul profund si sunt de 3 feluri vise care infatiseaza imagini din trecut(care pot avea cu totul o alta infatisare) si sunt peste 60% din vise, din viitor care sunt foarte putine si foarte greu de explicat, si vise simbolice(acestea sunt interpretate de toata lumea in functiie de trairile pe care leau avut si ceilalti dupa ce le-au visat, gen cand visezi bani inseamna lacrimi sau apa tulbure, necaz durere sau cand visezi ca-ti intra un barbat in casa e o veste). Eu cred ca mai degraba visul tau e legat de ceva din trecut si tu tii foarte mult la aceea persoana si tie frica sa nu ii se intample ceva rau, de aceea esti vizitata de acest vis big grin.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Visul nu e realitate e doar ceva care isi inventeaza creierul

| alleecsandra a răspuns:

Te gandesti la el mai mereu si tie frica sa nu i se intample ceva rauoh go on
asta e tot

| oanawww45 a răspuns:

Ar putea sa insemne ca el vrea sa iti spuna ca te place si cineva il retine sau il obliga sa nu spuna.Sau ma e posibilitatea ca cineva nu ar vrea sa te indragostesti de el. Nu intodeauna lucrurile din vis sa intampla ca in realitate, trebuie sa ai imaginatie ca sa te gandesti, ce ar putea fi...