| Tupeuuuuuuuu a întrebat:

as vrea sa va povestesc cate ceva din problema la care ma gandesc adesea, si as dori sa mi da-ti un sfat cat mai sincer! In urma cu aproximativ 3 saptamani, m-am despartit de prietenul meu, nu fiind prima oara cand ma despart de el, cei drept, doar ca de data aceasta, el s-a combinat cu o alta fata, iar eu am hotarat sa ma combin cu un alt baiat.M-am combinat cu acel baiat, in primele zile recunosc ca gandul meu era tot la fostul, dar intr-un final reusisem sa il uit pe fost si sa tin la actualul! Saptamana trecuta fostul iubit, m-a readaugat in lista de messenger cu pretextul ca vrea sa fim amici, m-am bagat in vorba cu el, am vorbit si iar am inceput sa tin la el...si la celalalt sa nu ma mai gandesc nici-o secunda ..Chiar nu stiu ce sa fac, mie teama ca fostul ma vrea doar pentru a vorbi cu mine despre sex, dar i-am mai zis aceasta nedumerire a mea, iar el a spus ca daca vroia sex, gasea pe alta, sau facea altceva! De cateva zile nu mai intra pe net, si nu mai am cum sa iau legatura cu el. Acest lucru ma intristeaza foarte rau, si ma face sa cred ca nu-i pasa de mine! Voi credeti ca fostul meu prieten tine la mine avand in vedere ca noi ne vedem foarte rar, si mereu s-a intors la mine, el aduce mereu discutii despre sex dar si despre viitor cum ca ar vrea ca eu sa ii fiu nevasta, nu stiu ce sa cred, m-a baga intodeauna la idei, tinand cont ca se intoarce mereu la mine! Revenind la celalat prieten, este mai diferit decat fostul, insa pentru el nu am sentimente! Va rog cel mai detaliat raspuns primeste

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cu toate ca au trecut trei saptamani de cand te-ai despartit si ti-ai facut si o noua relatie,tu inca nu ai acceptat despartirea.
Il vrei inapoi pe fostul,vrei sa fie iar ca inainte si esti dispusa aproape la orice...
Renunta la relatia de forma in care te-ai angajat,baiatul respectiv nu e vinovat cu nimic si are si el sperantele si dorintele lui,nu-l lasa sa traiasca intr-o minciuna.
Si ramai singura o perioada,pana intelegi ce se intampla cu tine,mai exact pana intelegi ca fostul tau se joaca cu mintea si sufletul tau ca sa ajunga acolo unde doreste.
V-ati despartit.
Realizeaza lucrul asta.
Ca sa se intoarca acum si sa te adauge pe messenger nu e o dorinta de impacare,ci doar nemultumirea lui sexuala,legata de tine.
Da,poate sa faca sex cu altele,dar de la tine nu a obtinut acest favor si lucrul asta il nemultumeste.
Va aparea din nou pe messenger,sa vada in ce ape te scalzi,veti discuta din nou,te va "vraji" frumos si,in final, iti va propune sa va si vedeti, pana acolo poti accepta jocul lui.
Pe urma, te vei convinge singura ca are un anume interes, foarte clar si exact.Si daca refuzi,va disparea complet din viata ta.
E si asta un mod de a te convinge!
Si,sincer,mi se pare foarte nedemn ca ceea ce n-a reusit sa te convinga in timp ce erati impreuna,sa reuseasca acum,dupa ce v-ati despartit,imi suna a razbunare, a obtuzitate si micime sufleteasca.
In fine, orice hotarare vei lua, sa ai grija sa nu plangi in final.
Fostul tau s-a despartit de tine, e cazul s-o faci si tu.
Si sa te trezesti.

| shadow72 a răspuns:

Tine la tine pentru ca se intoarce? surioara nu pleca daca tinea la tine.

| Alcyon a răspuns:

Stai linistita, pana la 18 ani te mai combini cu inca 10-20 happy Asa-i in adolescenta...

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

''M-am combinat cu acel baiat, in primele zile recunosc ca gandul meu era tot la fostul, dar intr-un final reusisem sa il uit pe fost si sa tin la actualul!''
''Revenind la celalat prieten, este mai diferit decat fostul, insa pentru el nu am sentimente!''
Nici nu stii ce e cu tine.

Daca in fosta relatie nu au existat relatii sexuale, iar fostul iti tot cere sa te reimpaci cu el, iti garantez 100% ca fostul te vrea doar pentru sex.
A fost ranit in orgoliul lui de mascul.Si cred ca nu se va lasa pana nu o sa primeasca ce vrea.Tocmai de aceea sa tot reintors la tine.Intelegi? Cat timp nu comunicati, nu aveti tangente tipul isi ''slefuieste'' planul de recucerire.
Iar ca sa te fraiereasca iti baga povesti gen casatorie.Cum te poti gandi la casatorie cu cineva si nici macar nu ai facut sex?
Trezirea.Nu mai traim in '84.

| CristinalovesEminem a răspuns:

In primul rand,zic sa renunti la relatia cu tipul asta pentru care n-ai sentimente,pentru ca sincer,stiu cum e si am ajuns la concluzia ca nu are rost sa ai o relatie cu cineva pentru care nu ai sentimente. Cat despre fostul,eu zic ca daca se tot intoarce la tine,o face cu un motiv bine intemeiat,care nu cred ca este sexul. Sex putea sa faca cu fata cu care ziceai ca s-a combinat. Poate a si facut si tipa aia a fost o distractie pentru el, iar el s-a gandit la tine, asa cum te-ai gandit si tu la el. Daca se intoarce la tine, nu poti sa zici ca nu-i pasa de tine. Poate nu intra pe net pentru ca are ceva probleme. Gandeste-te doar ca el a facut pasul de a te readauga pe Mess, deci e evident ca ii pasa.