| Ursuletuuuuuu a întrebat:

as vrea un sfat happy Am fost acum cateva luni cu un baiat, care e genu indiferent etc. acum el s-a intors thinking si imi tot spune ca tine la mine, da nu vroia sa-mi arate. Si e ciudata treaba pentru ca, mi-a zis asta tocmai dupa ce a aflat ca un prieten de-al lui vrea sa fie cu mine happy Eu una cred ca minte.

Răspuns Câştigător
| RoXyyR a răspuns:

Hmmm depinde poate ca e gelos si daca e gelos inseamna ca tine la tine si sti tu vorba aia pana nu pierzi pe cineva nu iti dai seama ce ai avut langa tine este? parerea mea e ca sa incerci si sa vezi ce se intampla si daca se preface vediti de trebuie ta si app sti ca e bine sa mai acorzi o sansa

3 răspunsuri:
| MyShadow a răspuns:

laughing E gelos. Cand o persoana doreste ca numai el sa fie cu tine, poate sa insemne ca tine foarte mult la tine si doreste acest lucru cu adevarat. Poate el inainte nu realiza cat de mult te place, daca citesti niste carti cu aceasta tema o sa evzi ca baietii in momentul in care vad persoana iubita cu altcineva realizeaza cat de mult tin. Dar de asemenea, poate sa fie si o obsesie, ca doar el poate sa fie, ca ii apartii, ca doar pe el il iubesti, lucru care duce la teritoriu ( masculul tot ce a avut nu da la alti- deci, nu te iubeste). Eu nu stiu care dintre ele este. Trebuie sa te gandesti la felul in care a spus-o, daca te-a facut sa crezi, daca ochii si trasaturile fetei te-au uimit, te-au facut sa crezi ca ce spune este adevarat. Dupa asta, pune-l sa-ti dovedeasca. Si inca ceva. De unde stii ca celalalt nu te vrea pentru a-l face gelos pe fostul? Poate stie de ce simte -pentru tine/ faza cu teritoriul si vrea sa-i dovedeasca ca este mai bun decat el. Gandeste-te si la viata ta alaturi de ei, cum te-ai simti langa unu, cum te-ai simti langa altul. Asta nu e o problema ca datul banului, trebuie sa te gandesti bine.

| Anonima1998 a răspuns:

Pai ca sa stii ai dreptate happy pentru ca el de asta zice ca tine la tine pentru ca vrea ca acel baiat care te-a intrebat ca vrea sa fie cu tine. vrea sa-l faca invidios. Eu mai bine iti spun sa il lasi pe baiatu care "tine la tine" si ia-l pe acela care tea intrebat!

| amalia12345 a răspuns:

Pai sigur el vrea sa te aibe doar pentru ca te vrea si prietenul lui. vrea sa-i arate prietenului sau ca poate sa-i "sufle fetele de sub nas"(asta e parerea mea:d)