| Cristina64 a întrebat:

Asazisele mele "prietene"(spun asta pentru ca ele stau cu mine, numai pentru ca ma inteleg bine cu baietii)imi spun ca sunt foarte ciudata din aceste motive:
1.Imi place fotbalul
2.Ma uit la filme de actiune
3.Nu ma imbrac cu fuste,rochii, nu prea port cercei
4.Ascult dubstep(in mare parte)
5.Imi plac masinile
Intr-un cuvant,sunt baietoasa, iar ele spun ca acest lucru impiedica un baiat sa ma placa...Este adevarat?sad

Răspuns Câştigător
| Alex_Lex_1996 a răspuns:

Draga Cristina, probabil nu sunt eu cel mai experimentat sa iti pot raspunde la intrebare, dar o sa o fac. Si eu am prietene "baietoase" si le consider (atat eu cat si prietenii mei) de treaba intru-cat nu sunt genul de fete sclifosite. Si tie nu ar trebui sa iti pese asa tare de ce spun profitoarele din jurul tau (pentru ca asta sunt) si sa le spui:" ori ma suportati asa cum sunt si imi sunteti prietene ori va duceti in lumea voastra?" ...Si atunci ar trebui sa vezi cate sunt pe interes si cate si.ar da ultimu' ban din buzunar ca sa iti fie tie bine. Sper ca te-a ajutat raspunsul meu big grin

| Cristina64 explică (pentru Alex_Lex_1996):

Da,le-am spus ca ori ma accepta asa cum sunt,ori sa plece si sa ma lase in pace,odata am iesit in oras si tot drumul,vorbeau numai despre oja,pantofi si alte chestii d-astea,eu fredonam o melodie,cand vad pe strada cativa prieteni(numai baieti),m-am dus la ei si am stat cu ei,iar ele eu zis:Cristina,unde te duci?, iar eu am zis:"La prietenii mei adevarati, care ma accepta asa cum sunt!happy"
Cum am spus, ele se dadeau "prietenoase" cu mine, numai pentru faptul ca 3 sferturi din prietenii mei sunt baieti, iar ele vor doar sa le cuplezstraight face...Merci pentru sfat!kiss

13 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Desi exista si exceptii, in general baietii prefera feminitatea, delicatetea, finetea. Daca tu te comporti ca un baiat, se vor uita la tine ca la un baiat. De exemplu, exista anumite filme in care se abordeaza teme lesbi. Acolo, exista anumite femei cu trasaturi frumoase, dar care se tund si se imbraca precum un barbat (cred ca termenul folosit pentru a le defini e "tomboy"). Ei bine, eu de exemplu, desi stiu ca daca ar adopta un look feminin ar fi chiar frumoase, nu ma simt atras de ele cand afieaza look-ul ala masculin. Prietenele tale au dreptate si desi stiu ca nu iti place ceea ca iti spun, asta e adevarul.

| Wøodenpints a răspuns:

Nu ești băiețoasă. Ești un om normal cu gusturi extraordinar de proaste în muzică.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E adevarat ca, din ceea ce ai zis,nu pari tare feminina,dar nu vad care ar fi problema?
Nu toti baietii adora fetele mai feminine,senzuale.
Altora le plac fetele mai sportive,mai baietoase.
Daca esti altfel, nu inseamna ca nu vei avea niciodata o relatie.Da-le pace!
Vorbesc si ele ca sa nu taca! Fii asa cum vrei tu sa fii, nu cum vor altele. Cand va sosi momentul potrivit, vei gasi un baiat alaturi de care sa impartasesti aceleasi hobby-uri, pareri, pasiuni.

Stai linistita happy

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Nu te împiedică, lasă-le în treaba lor. Dacă ele sunt pițipoance și stau numai în rochii și joacă doar SweetFlirt, nu ești tu ciudată, sunt ele geloase pe tine că ai mai mare succes la băieți! Avem și noi o băiețoasă în clasă, și chiar e drăguță!

| sayWhaaat a răspuns:

Eh, pari o pustoaica, ai tu timp sa te schimbi, traieste-ti copilaria.

| BrokenArrow a răspuns:

Nu, nu e adevarat.
Unii o sa te considere o persoana interesanta si o sa prefere compania ta.
Si mie imi plac masinile, ma uit la filme de actiune, nu port fuste si rochii (fotbalul nu-mi place laughing ) si ma inteleg bine cu baietii. Deci stai linistita, nu esti singura. Si nu e ciudat thinking

| AndrewAndy a răspuns:

Wow, nu pot sa cred ca mai exista fete ca tine. Sunt satul de toate sclifositele care se autoproclameaza dive. Si mie mi-au spus cativa ca am un comportament ciudat..adevarul e ca nu prea imi place sa ies in oras sau sa stau sa socializez...imi place mai mult natura, in finelaughing...incep sa o iau pe langa. Faza e ca nu esti deloc ciudata si nu merita sa te schimbi pentru nimic in lume. Life is short, rock your waybig grin. pa

| belysa a răspuns:

Nu este adevarat,este un lucru mare sa fi tu insuti,si sa nu te dai piti.Da baieti sunt atrasi prima oara de ambalaj, cum esti imbracata, aranjata dar nu mereu sunt de acord cu acest ambalaj, mai repede i-si doresc alaturi de ei o fata simpla, nu o paiata.Nu te ingrijora pentru felu cum esti, mandrestete ca esti o fata simpla si recunosti acest lucru, nu incerca sa imiti pe nimeni, va veni si alesul tau.Pup si succes

| 2pac4life a răspuns:

Da-mi numarul tau de telefon

| Cristina64 explică (pentru 2pac4life):

?laughing)))De ce?raised eyebrowsDaca vrei id de mess.laughing

| 2pac4life a răspuns:

Ai grija in cine ai incredere pentru ca si diavolul a fost odata inger.(nu prea are legatura cu ce ai intrebat tu da suna poetic si se potriveste la faza cu "prietenele".)

| Anake a răspuns:

Tind sa cred ca majoritatea baietilor prefera feminitatea, delicatetea, dar mna, nu toti. spre ex si eu ma uit la filme de actiune, uneori la fotbal si imi plac masinile si n-am probleme de genu laughing e normal.