| David_Raluca_1989 a întrebat:

E normal sa imi placa sa port fuste si rochii daca sunt fata, nu? Cand ma imbrac asa colegele rad de mine si imi spun "Suntem in secolul 21!". Nu stiu ce sa fac, sa ma imbrac cum imi place mie sau cum le ppace lor?! Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| Florennce a răspuns:

Salut!

Și eu am fost în aceiași situație. În prezent tot mă îmbrac în fuste și rochițe în marea majoritate a timpului, pentru că mă simt mai lejer și îmi place cum îmi stă. Părerea altora și mai ales a acelora care nu mă cunosc nu contează pentru mine.
Un sfat: fă ceea ce-ți place și te împlinește pe tine, nu pe alții. Lasă-i să vorbească. Dacă tu îi poți accepta pe ceilalți așa cum sunt, atunci și ei sunt datori să facă același lucru.
O zi bună!

| PedoBarbie a răspuns:

Nu te lua după ele. Poartă ce vrei! Ele sunt niște ofticoase.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Raluca,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, sa incepem cu inceputul, mai papadie. Colegele tale sunt niste cretine...care-i problema daca porti fusta la scoala? Ele sunt probabil doar rautacioase ca tie iti sta foarte bine si atunci recurg la asa ceva. Fii mereu tu insati! Nu te lua dupa parerea lumii! Eu unul chiar te apreciez pentru modul in care te imbraci...bineinteles atat timp cat fustele sunt decente. FUNDA?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu faci prostia sa te iei dupa gura idiotilor. poarta ce iti place si ce vrei, daca ar fi sa te iei dupa gura lumii ar trebui sa mergi in bikini pe strada.

| NIKKI7821 a răspuns:

In nici un caz sa nu le asculti. Intocmai ca suntem sec. 21, toti au dreptul sa fie asa cum doresc, ele nu au nici un drept asupra ta. Fii femeista, fii tu! poarta si fi orce doresti si nu asculta de cei care nu iti sun prieteni cu adevarat!