| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.

Aseara am fost la prietenul meu. Am inceput sa ne sarutam pasional pe pat, pe buze si pe gat. Am inceput sa scot niste zgomote fara sa vreau si acesta a dat sa bage mana la mine in chiloti. Cand am simtit, l-am impins si i-am zis " Ce faci?!?!". Cand am ajuns acasa am inceput sa imi para rau ca am vorbit asa cu el.

Credeti ca eu am fost prea aroganta sau el prea tupeist.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde cati ani ai si cat de veche e relatia voastra. Insa trebuie sa intelegi ca o femeie care se duce la un barbat acasa renunta la pretentii. Este evident ca daca te invita la el vrea sex, iar daca tu accepti, este evident ca esti disponibila. E cam urat sa incepi sa faci mofturi acolo, in conditiile in care este foarte clar pentru toata lumea de ce te-ai dus. O fata care se respecta si nu vrea sa faca sex, nu se duce la un barbat acasa, este urat din partea ta sa te comporti asa schimbator: intai te duci acasa la el ca si cum ai fi foarte foarte dornica de sex si apoi refuzi ca o mironosita desi este singurul motiv pentru care ai acepta invitatia (si singurul motiv pentru care te-a invitat, ca daca vroia sa faca conversatie nu te ducea in pat).

| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde in ce stadiu al relatiei sunteti in acest moment. Ceea ce a incercat sa faca este perfect de inteles in cazul unei relatii mai indelungate si oarecum banuiesc ca si dorite de tine dupa sunetele amintite de tine. Sunt convins ca a indraznit deoarece a considerat ca tu esti pregatita de asa ceva si vei accepta.Consider ca tu inca nu esti pregatita. Reflecteaza daca doresti si tu sa te simti "foarte bine" si anunta-l cand vei considera ca esti pregatita ca relatia sa treaca la un alt nivel.

| SpeșălGirl a răspuns:

Pai cati ani ai? Saracul baiat, daca a vazut ca il lasi sa te sarute peste tot, si te-a vazut si excitata la ce voiai sa se astepte? Cred ca moare pe dinauntru! Vorbeste cu el si spune-i ca nu te asteptai si cere-i scuze.Mai ales daca relatia este una solida si de lunga durata.

| Ceva123 a răspuns:

Daca relatia persista de mai mult timp si aveti acea incredere solida,atunci (nu pot spune aroganta, mai degraba o temere de necunoscut) ar fi trebuit sa-l lasi putin (limitele le pui tu, daca vrei).
Daca relatia e de mai putin timp si a inceput mult prea devreme asta si nu ai toate argumentele ca sa zic asa pentru a trece la urmatorul pas, atunci foarte bine ce ai facut.
Apropo zgomotele scoase mentionate de tine se numesc gemete. Asta e faza ca le scoti fara sa vrei laughing) e din cauza excitatiei, semn ca ti-a placut (brain *** here at me XD) sper ca te-am ajutat.
Paste fericit si o seara frumoasa iti doresc.

| Miladincaa a răspuns:

Depinde de cat e relatia voastra de avansata. Daca e prima data cand ati ajuns in acest punct... as putea spune ca vina e impartita. Totusi ar trebui sa iei in calcul si faptul ca baietii/barbatii actioneaza din instinct. Probabil gemetele tale l-au incurajat, iar el... a reactionat instinctiv. Nu vreau sa spun ca e vina ta, probabil ca te-a luat prin surprindere, din aceasta cauza a-i reactionat astfel. Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el si astfel sa lamuriti problema. Nu are sens sa te gandesti cine e mai vinovat, pur si simplu s-a intamplat. Important acum e ce faceti mai departe.