| wtfucker a întrebat:

Buna TPU.Aseara am mers la iubitul meu si am facut petting, fara penetrare.La sfarsit a ejaculat pe p...a mea.in exterior. Exista totusi sansa sa raman insarcinata? Raspundeti va rog, e urgent! Multumesc mult!

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ati avut ghinion ca vreun spermatozoid sa intre exista si riscul de sarcina

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| mihai69 a răspuns:

Dacă vrei copii, da, șansa există și e foarte mare.
Dacă nu, sigur NU se cheamă ȘANSĂ! E ghinion curat, pentru că probabilitatea de a rămâne gravidă astfel e foarte mare!

| Emilian65 a răspuns:

Faptul ca prietenul tau a ejaculat pe pasarica ta, sunt sanse mari sa ramai insarcinata.

| Alcyon a răspuns:

Exista un anumit risc, daca sperma a intrat in contact cu vulva. In loc sa stati cu frica in san si sa faceti nu stiu ce calcule, mai bine v-ati proteja.

| grab a răspuns:

Daca te-ai spalat dupa aia si el nu a eja inauntru, nu sunt sanse de barza.
succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Quassaar a răspuns:

90% nu sunt șanse. Mai multa atenție pe viitor. Jocurile astea pot da bătăi de cap la un moment dat. Daca tot n-a intrat in tine, de ce-a tinut sa termine in felul asta riscant?

| Anonymous1995 a răspuns:

Daca spermatozoizii au intrat in vagin sunt sanse, ce ai facut dupa ce s-a terminat pe tine? care a fost urmatoarea reactie?

| NumaiIdioti a răspuns:

Aseara ti-a placut, nu-i asa? Iar acum zici ca vrei un raspuns urgent. Si un singur spermatozoid e mai inteligent decat voi doi la un loc

| RheeaG a răspuns:

S-ar putea sa fi ramas insarcinata daca a intrat un spermatozoid.