| FluturashZburator a întrebat:

Astazi m'a intrebat pe mess un baiat (el fiindu'mi coleg de scoala) daca vreau sa fiu cu el. Am zis da. Si vorbind, el mi-a propus ca in week'end sa mergem sa ne plimbam. Problema este ca eu sunt cam timida, cam foarte timida. Iar aceasta intalnire este pentru a ne imbratisa, pupa, etc. Si chestia este ca eu pana acum n'am mai avut un iubit. Ajutati-ma! Cand ma gandesc la asta ma simt crispata. Orice sfaturi sunt binevenite! :* Dau FuNdItA!

20 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii,ca sa te intrebe pe mess lucrul asta,inseamna ca nu e nici el cine stie ce curajos.happy
La scoala,intre ceilalti,poate avea si tupeu si curaj si gura mare,dar asta se intampla pentru ca are locul lui in comunitatea voastra scolara,nu e deloc un indiciu.
Nu stii nici tu cum se poarta cand ii place o fata si,in cazul de fata,ii placi tu.
Iar baiatul e timid,n-a avut curaj sa se opreasca in fata ta,sa te priveasca in ochi si sa-ti marturiseasca ca-i placi.A facut-o pe mess,timid si timorat,chinuit de groaza ca ai putea refuza...
Asa ca,relaxeaza-te,macar putin.
El te vede la scoala,stie ca esti timida si se va feri ca de foc sa fie cine stie ce indraznet.
Cel mult,o sa va tineti de mana,hai si-o imbratisare la final,dar nu-ti mai fa ganduri legate de ce-ai auzit tu ca se intampla la prima intalnire!
Prima intalnire intotdeauna este de tatonare,cei doi sunt plini de emotii,se tem sa incerce si cel mai mic lucrusor,ca nu cumva sa-l supere pe celalalt cu ceva si sa-l piarda!
In afara de asta,esti stapana pe tine si pe vointa ta,dintr-o imbratisare pe care nu o doresti te poti retrage, ca si de la un sarut!
Crede-ma, nu ai motiv de neliniste!
Mergi la intalnirea ta, pune autoapararea in functiune si incearca sa te bucuri.
In definitiv, e prima voastra intalnire!happy

| FluturashZburator explică (pentru greece12):

Multumesc pentru ajutor!

| greece12 a răspuns (pentru FluturashZburator):

Sa-ti fie de folos!happy

| mona a răspuns:

Nu fi stresata si o sa vezi ca totul va decurge normal

evenso
| evenso a răspuns:

Tu fiind timida ai acceptat o intalnire cu un baiat care il cunosti de pe internet si direct pentru imbratisari, pupaturi?
Probabil nu te-ai gandit prea mult cand ai acceptat aceasta intalnire.
Mai gandeste-te, atata pot spune doar.

| FluturashZburator explică (pentru evenso):

Nu l'am intalnit pe internet.Imi este coleg de scoala.

| evenso a răspuns (pentru FluturashZburator):

Oricum prima intalnire despre altceva ar trebui sa suna, parerea mea.

| neutrino a răspuns:

Cine te-a pus sa zici da? De obicei este bine sa ne ferim de astfel de jocuri daca nu stim bine regulile lor. Cu atat mai mult, daca acestea nu sunt destinate copiilor.

| FluturashZburator explică (pentru neutrino):

Am zis da, pentru ca imi place mult de el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima intalnire "aceasta intalnire este pentru a ne imbratisa, pupa, etc"
A 2 sex normal, anal etc.
A 3... mai vrei sa vina?
Daca in ziua de azi pupat prima zi te mai mira ca nu stau o saptamana, in loc sa se ia asa pe rand toate frumaose, vai de capu nostru. Nici nu va cunoasteti si va lingeti de va face operatie de amigdalite unu la altu

| FluturashZburator explică (pentru anonim_4396):

Nu era vorba despre sex! In nici un caz!

| anonim_4396 a răspuns (pentru FluturashZburator):

AMm inteles stai linistita, dar tu crezi ca mai dureaza mult, daca tu habar nu ai un *** de el si deja din prima ora te saruti, dracu stie va mai atingenti si altele.

Răspuns utilizator avertizat
| hhhapciuuu a răspuns:

Ni fii asa, viata-i scurta, traieste-o! fate frumoasa, laughing si distreaza-te cu el

| Lala_Gabriela_1998 a răspuns:

Pai totul vine de la sine nici eu nu am mai avut prieten si nu stiu cum va fi dar daca el e mai mare te poate conduce el la sarut happy si poti sa l tii de mana dar nu mereu spune i ce inseamna el pentru tine intreaba l lucruri despre el ce i place cred ca e ok sa fi tu insuti si sa aveti o conversatie placut

| alkhymeia a răspuns:

Lasa omu sa se descurce..nu o sa sari tu la gatul lui ca orice curva (sper) asa ca fi finuta, frumoasa si atat

| SzL a răspuns:

Fiind cam de varsta ei 13 ani (cel putin asa se pare) o inteleg...
Deci tu simtind ca vrei un iubit sa te dai mare cel mai probabil ai zis ca vrei iar tu nici macar nu-l iubesti si vrei pupat?
Pai hai sa-ti explic...
Dureaza doar 5 minute :
1.Te gandesti oare iti place?
2. Oare si el da?
3. Oare va tine?
Daca iti raspunzi singura la aceste intrebari... numai ai nevoie sa ne aflii parerile noastre!

si ca sa fiu ON Topic :
Mergeti la un film si vedeti daca aveti atractie...

| BezSensu a răspuns:

Comentarii rautacioase! happy
Mergi si distrati-va, timiditatea las-o acasa. Daca va sarutati, vei sti cum se face happy totul e instinctual happy