| SpeșălGirl a întrebat:

Astazi trebuia sa ma duc la sala cu un baiat cu care aproape sunt impreuna si prietenul lui, insa dimineata m-a sunat si mi-a spus ca nu mai poate vei din cauza ca amicul lui nu merge.M-am suparat (adica, putea sa vina pentru mine nu conta ca ala nu mai vine) insa nu i-am aratat asta. Ce ar trebui sa fac in continuare? Sa mai vorbesc cu el?

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Spune-i ca nu este frumos ce a facut, sa te refuze sa mearga cu tine la sala.

| ubox7007 a răspuns:

Cel mai probabil daca nu ia-i mai vorbi nici unul dintre voi nu ar pierde nimic.

| WolfGhost a răspuns:

Nu.i mai vorbi.

| ady000 a răspuns:

Poate a gasit o scuza la o alta varianta. Daca va intelegea-ti bine, si lui ii place de tine, asta suna a lipsa de respect, fata de prieten, dar apoi fata de iubita, adicatind sa te anunt ca isi pune pe primul loc prietenul!

| sooome a răspuns:

De ce nu ai mai vorbi cu el? Pf.
Avand in vedere ca nu sunteti impreuna, practic, el nu ii obligat sa mearga cu tine mereu la sala. Frate, dar si asa, trebuie sa-i lasi timp si pentru el.
In concluzie, te anunt ca ar fi cel mai tampit motiv pentru care te-ai putea supara.
Amin.