| anonim_4396 a întrebat:

Atunci cind ma masturbez nu ejaculez( din propria vointa ma abtin). Este vreo consecinta a acestui fapt?

11 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Inseamna ca iti stapanesti bine penisul, nimic rau

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu.Intrebarea care se pune in aceasta situatie este de ce o mai faci? Tu te masturbezi doar ca sa te afli in treaba sau sa vezi cat timp trece pana iti oboseste mana? Ce sa zic, o fi si asta un sport laughing

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Masturbarea e sanatoasa, crreste performantele cognitive

| Matrixy a răspuns (pentru corbulalbrosu):

O fac pentru ca e prea devreme pentru sex....si nu e nimic rau in asta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Eu ma refeream la faptul ca tu ai specificat ca te masturbezi fara sa finalizezi.Eu am zis ca nu are rost sa ti-o freci doar asa ca sa te afli in treaba.Masturbarea cu finalizare adica cu ejaculare este benefica sanatatii, mentale si mai ales psihice prin reducerea stresului hormonal. Fara ejaculare devine un simplu sport deoarece nu mai este vorba de masturbare totul devenind doar o simpla frecare inutila.

| Matrixy a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ajung doar pina la orgasm. Si daca nu ejaculez, asta nu inseamna ca nu primesc placere.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este nici o consecinta a faptului ca nu ejaculezi voit la masturbare.

| Oana92 a răspuns:

Exista teorii care spun ca prin aceasta metoda barbatii isi pastreaza puterea, vitalitatea, tineretea(sperma fiind foarte importanta pentru organism si deci nu trebuie risipita). Nu am cautat niciunde o cercetare stiintifica care sa contrazica sau sa sustina aceasta teorie. Logica mea in schimb imi spune ca pe termenul lung aceasta practica nu este neaparat cea mai sanatoasa.

| Matrixy a răspuns:

Ha ha ha... foarte amuzant esti! Badaran.

| LoveSleep a răspuns (pentru Matrixy):

Știu, mersi de observație.
O seară plăcută!

| Matrixy a răspuns (pentru LoveSleep):

Astfel de raspunsuri nu sunt acceptate...fii mai serios.