| anonim_4396 a întrebat:

Baieti, daca ati iubi o fata care este virgina, cat timp ati fi dispusi sa o asteptati?

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Virginitatea este foarte importantă, este o perioadă cu care nu te vei m ai întîlnii niciodată, și de aceea trebuie prețuită, dacă iubesti o fată care este virgină, o astepti pînă cînd devine soția ta, eu așa o să fac.

| Moonster a răspuns:

Am vazut un raspuns mai jos, in care am ramas Masca,, 6 luni dupa las balta... '', adica se vede unde a ajuns lumea, Romania... nu mai exista iubire, daca nu faci SEX, nu mai exista relatie.

| Rooobi a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat poti astepta mult timp, dar sincer sa zicem 2-3 anii dar sa fiu sigur de relatie.

| Cristi19 a răspuns:

Pana la maxim 19 ani, dar dupa intrebarea e alta, daca fata stie ca este iubita de acel baiat de ce sa-l faca sa mai astepte daca ea nu mai poate avea probleme daca o face si este sigura de relatie si poate el sa fie ceva mai special decat un iubit?

| Hutzy95 a răspuns:

Fetele care se pastreaza virgine nu o fac decat din motive religioase ca vai de mine e pacat...
Eu sincer sa fiu nu as sta mai mult de un an intr-o relatie cu o astfel de fata, pentru ca stiu unde duc astfel de relatii, majoritatea relatiilor de genul asta unde unul dintre ei sau cei 2 sunt religiosi si se pastreaza pana in noaptea nuntii nu duc la o viata sexuala activa dupa nunta. Ca sa fiu mai explicit cei 2 sot si sotie virgini pana in noaptea nuntii vor face sex doar pentru reproducere, vor trai in asa-zisa casatorie alba, adica ei traiesc ca fratii, fac dragoste doar cand se reproduc, dar se masturbeaza la greu.

| Robert265 a răspuns:

Depinde cum reacționează fata și ce distanță are daca el e din alt oraș judet și-a ea din același motiv asemănător Si de comunicare... Organizare la intalnire atunci aș putea să aștept 1 an as rezista

| soriinaa a răspuns:

Nu sunt baiat, dar as vrea sa-ti raspund. Atunci cand iubesti cu adevarat o fata, nici macar nu ar trebui sa te preocupe genul asta de intrebari. In orice caz, ca fata iti pot spune caa, l-as aprecia enorm de mult pe iubitul meu daca m-ar astepta atat cat as avea eu nevoie si nu ar insista pe tema asta. Pentru ca o fata, chiar daca tu o iubesti sincer si chiar nu iti doresti doar sex de la ea, atunci cand vede ca insisti intr-una, incepe sa se gandesaca, ca daca cumva nu o iubesti cu adevarat, daca doar te folosesti de ea si asa mai departe. Deci fi calm si rabdator cu ea si te asigur ca vei avea doar de castigat. Baftaa;*

| Phoenix231 a răspuns:

Grea intrebarestraight face nu sunt asa mare sufletist, dar cred ca max 1 an, si dupa aia bubui...

| tslex a răspuns:

Atata timp cat ma iubeste si ea cu adevarat..as asteptao pana in momentul in care hotaraste ea ca vrea sa faca acest pas.

| Adi69 a răspuns:

Poate eu sunt considerat unul din baietii prosti si multi ar spune ca am probleme dar eu as astepta-o si 4 ani daca as tine la ea si ar merita sa astpet.

| AmaliaApetri a răspuns (pentru Adi69):

Nu esti, tu doar stii ce inseamna sa iubesti cu adevarat, probabil.
Iubirea inseamna mai mult de cat sex. Daca e iubire, sexul se transforma in dragoste.
Iubirea cere rabdare.

| SoNNy96 a răspuns:

6 luni dupa las balta... straight face

| RosebadRazvan a răspuns:

Mai mult de o luna in niciun caz!happy

| Aeerdnaaa a răspuns (pentru RosebadRazvan):

Deci tu traiesti numai din sex sa intelegem?straight face

| RosebadRazvan a răspuns (pentru Aeerdnaaa):

Nu,depinde si de fata, oricum in cazul meu nu as astepta-ohappy