| Antonia1234 a întrebat:

Buna,TPU! Ce faceti? Imi place de un baiat si cred ca si lui ii place de mine.

1.Cum aflu daca ma place?
2.Cum sa-i zic ce simt? Imi e rusine.

Funada!

6 răspunsuri:
| Angelique a răspuns:

1. In primul rand dupa felul in care se poarta cu tine!
Cauta sa fie mai tot timpul pe langa tine, iti face complimente, se aseaza langa tine, incearca sa te atinga, iti zambeste, iti spune cuvinte dulci...
2. Felul transparent si autentic in care ii vorbesti face in asa fel incat comunicarea sa fie magica. In momentul in care iti deschizi sufletul celuilalt, si-i vorbesti pe limba ta naturala si spontana, celalalt iti raspunde cu inima, nu cu mintea. In schimb, daca tu ascunzi adevarul despre tine, celalalt nu va sti ce vrei, in consecinta iti raspunde exact asa cum ii ceri, artificial, necorespunzator.
Simti una si zici alta, nu care cumva sa-i arati adevaratele sentimente, pentru ca stii tu ca baietii nu raman langa fetele bune si ai decis sa te transformi intr-o fata rea, care ajunge unde vrea.
El de abia asteapta sa fie descoperit, apreciat, inteles, admirat, iubit.El asteapta ca tu sa descoperi adevarul, unicitatea lui.Te asteapta o lume de descoperit, de cucerit.
Ia-o usor, nu te ambala, sa nu calci stramb. iti inteleg entuziasmul de a-i declara acest sentiment deoarece simti ca nu mai are loc in tine si vrei neaparat sa-i spui. Bun, aici e o mica problema, daca el nu simte acelasi lucru, o sa-l sperii (tu cum ai reactiona daca un baiat pentru care tu nu simti nimic, ar veni la tine si ti-ar spune ca il iubesti). In al doilea rand, mi s-ar parea cinstit pentru amandoi, daca inainte de a pune in joc asemenea cuvinte importante, sa existe deja intre voi ceva, o perioada de timp in care voi doi sa fiti iubiti. Nu dispera, si incearca sa nu pari disperata, daca chiar il placi atat de mult, incearca sa ti-l apropii, sa deschizi subiectul unei prietenii, vezi daca el vrea o prietena, daca tu te incadrezi in idea lui de iubita, vezi daca el te vede cu acelasi ochi, dar in nici un caz nu-i spune in fata. Poate ca si pe tine te-a luat valul si maine nu o sa mai simti la fel.Dar n-ai ce sa pierzi! Bafta!:*

| Antonia1234 explică:

Funda*

| ioanadragalasa a răspuns:

Buna antonia.Ca sa afli ce simte pentru tine, poti sa intrebi un coleg cu care esti mai buna prietena si sa vezi da te place, insa daca respunsul e negativ, eu zic sa nu ii spui ce simti, insa daca te place si iti e rusine, asteapta sa faca el primul pas! Funda?

| Antonia1234 explică (pentru ioanadragalasa):

Nu e in clasa cu mine...sad Plus colega mea i-a zis ca il plac dar nu cred ca a auzit.sad Mersi oricum

| ioanadragalasa a răspuns (pentru Antonia1234):

Scuze.NU am stiut ca nu e in clasa cu tine.Cu placere.Vei primi si raspunsuri mai bune oricum.

| Antonia1234 explică (pentru ioanadragalasa):

Nu,e vina mea.Nu am precizat asta.Nu esti vinovata cu nimic, ba chiar, sunt suparata pe mine.happySi al tau a fost de folos, se pot orienta si altiihappy