| sweetangels a întrebat:

Ce parere aveti despre un baiat care zice ca a renuntat sa mai iasa cu alte fete (nici nu recunostea cand iesea) si seara dupa ce se desparte de iubita lui le scrie fetelor ca prietena lui "acum a plecat" si se vede cu ele maine. De ce nu recunoaste adevarul?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Unii baietii/barbati au nevoie de multe fete ca sa se simta bine, sa se simta puternic ca reuseste sa cucereasca atat de multe fete, este instinctul animalic din noi, sa facem cat mai multe victime, sa cucerim, sa fim inconjurati de oameni care ne plac si ne aduleaza.
Din pacate, unii mint ca sa-si atinga telul, altii o fac fara motiv, nativ, fiind mincionosi patologic, indiferent ca acum promit dar cu prima ocazie cand i se iveste ocazia, mint din nou si nimic nu-i va oprii.

fata aia trebuie sa decida daca vrea sa stea langa un asemenea om, care nu-i invatat sa aiba doar 1 singura femeie, ci sa se inconjoare de mai multe, pentru ca asa se simte el bine si pentru nimic in lume nu vrea sa schimbe asta. Asemena oameni ajung burlaci pe viata, sau soti rai, avand si amante in acelasi timp cu sotia. Dorinta de a fii adulati si inconjurati de femei, este ca aerul pentru ei, este ca un drog la care nu vor renunta vreodata.

Intrebi, daca tot tot nu o iubeste de ce sta cu ea, ei bine, el de fapt iubeste toate fetele, nu doar una, el vrea sa stea cu toate, nu doar cu una, asta nu intelegi tu.
Omului asta ii trebuie un harem de femei, nu doar 1 singura femeie, ii place sa sara din floare in floare, sa se iubeasca cu toate, nu doar cu una.

34 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ca e un om de nimic, un om cu 2 fețe, care minte de ingheață apele, ăla nu e om, si asa va fi pină moare un mincinos si un nimic.

| sweetangels explică (pentru CristiDinBucuresti):

Si ce urmareste de la prietena lui?

| Violleta2022 a răspuns:

Astia sunt oamenii mincionosi si nu ai cum sa-i schimbi, in asa oamnei nu poti avea incredere.
Singura solutie este sa-l schimbi!

| sweetangels explică (pentru Violleta2022):

Mincinos dar daca tot nu o iubeste de ce mai sta cu ea? Pt ca se intalneste cu suficiente, una in minus nici n-ar mai observa!

| sweetangels explică (pentru Violleta2022):

Ok e f real ce zici, omul nu e la adolescenta, deci au cam trecut ceva ani si e burlac.dar de ce are nevoie de o iubita? Asta n-am inteles. Pt sex? Cu celelalte fete doar iese, cheltuie si bani pentru iesirile astea, iar cand vorbeste cu iubita de ele incepe si le injura

| Violleta2022 a răspuns (pentru sweetangels):

Este un joc al don juanilor, ca sa arate cat de pacatos este, cat de rau ii pare cand sta de vorba cu iubita, dar imediat cum scapa de iubita, simte nevoia sa fie cu altele si jocul continua.
Au o iubita, pentru ca in sinea lor isi doresc stabilitate, isi doresc un punct fix de unde sa plece si unde sa se intoarca, isi doresc o femeie care sa aiba grija de el, ca si cum ar fi mama lui, dar de celelelate care roiesc in jurul lui are nevoie poentru distractie, pentru amuzament. Trebuie sa intelegi ca asta este firea lui, ca are nevoie ca aerul sa fie incnjurat de femei, probabil este foarte siritual, arata bine, stie sa faca complimente frumoase si sa sensibilizeze o femeie, stie sa-i spuna ceea ce vrea ea sa auda, doar ca sa-i hraneasca lui necesitatea de popularitate.

| sweetangels explică (pentru Violleta2022):

Doamne cat de bine cunosti genul asta! Esti baiat sau fata? laughing Deci, WOW!

| Violleta2022 a răspuns (pentru sweetangels):

Sunt femeie, matura happy
Da, mi s-a intamplat sa intalesc acest gen, am avut colegi de facultate care procedau asa, discutam cu ei, stiam ce vor si de ce vor, discut cu sotul, stiu ce gandesc barbatii si de ce actioneaza asa... deh, experinta vietii happy

| sweetangels explică (pentru Violleta2022):

Foarte adevarat tot ce ai zis! El arata bine, si da stie sa faca cele mai frumoase complimente, e extrem de lingusitor daca vreuna ii cade cu tronc! Dar el e deja popular, o face ca sa isi intretina chestia asta? Sa nu iasa de pe piata? Si nu se gandeste ca poate iubita asta a lui afla intr-o zi? (la o simpla cautare pe telefon se lamureste imediat). Sau nu il intereseaza daca o pierde?

| sweetangels explică (pentru Violleta2022):

Stii care e faza, astea cu care iese sunt minore iar iubita lui nu (are un pic peste varsta majora). Majoritatea fetelor au prieten (evident aia nu stiu ce fac ele, ele nu spun), iar iubita lui cand il intreaba: esti cu x, y? el zice ca nu. Daca il intreaba: o iubeste pe x, y? el zice nu. Neaga tot! Si tot iese si le scrie! Pana la urma o iubeste pe fata asta sau nu? Eu nu inteleg genul asta de aia intreb, nu am mai intalnit sincer.

| Violleta2022 a răspuns (pentru sweetangels):

Si daca ea afla ce? El nu se poate stapanii sa nu faca asta, este ca un drog pentru el, sa cucereasca, sa vada cum fetele ii cad in brate, trebuie sa intelegi ca nu se poate oprii din asta, este firea lui!
Eram casatorita in facultate si colegii sotului care erau burlaci si sportivi, erau asaltati de fete, aratau bine, erau toti inalti si frumosi, tot aveau fete care ii placeau, trebuiau doar sa aleaga. Unii aveau iubita, altii aveau mai multe.
Ii intrebam de ce fac sa sufere iubita de acasa, de ce nu se opresc din a face sa sufere pe cineva drag si imi spuneau ca aia de conteaza, dar el are nevoie ca de aer de animatoare, de fete care sa-i fie in preajma tot timpul, care sa-i intretina jocul, desii stia f bine cat face sa sufere persoana draga, nu se putea oprii.

| Violleta2022 a răspuns (pentru sweetangels):

De fapt, eu cred ca o iubeste pe fata de acasa si o respecta in felul lui, dar are nevoie si de "animatoare" care sa-i spuna lui non-stop cat de fatal este, cat de sarmant si de cuceritor poate fii!

| Violleta2022 a răspuns (pentru sweetangels):

Pot sa intreb, este cumva taur, sau berbec?

| sweetangels explică (pentru Violleta2022):

Dar nu ii spun lui asta, doar ii zambesc si sa scoata portofelul sa achite nota de plata! El e cu facutu de complimente "ce sexy esti" etc. Inclin sa cred ca e un fraier laughing

| sweetangels explică (pentru Violleta2022):

Nu. nu stiu exact ce e dar taur nu e laughing nu e nascut in aprilie-mai. asa-s taurii cuceritori?

| Violleta2022 a răspuns (pentru sweetangels):

In principiu da, si taurii si berbecii, dar tine de personalitatea lui in final!

| sweetangels explică (pentru Violleta2022):

Varianta a doua poate. astea 2 sunt cele mai afemeiate zodii la barbati?

| sweetangels explică (pentru Violleta2022):

Astia sunt cei mai rai? laughing Sau cum sunt astia?!

| Violleta2022 a răspuns (pentru sweetangels):

Nu ma pricep prea mult la zodii, dar am avut colegi care erau tauri sau berbeci, iar co parte din comportamentul lor, le dicta sa faca cat mai multe cuceriri, sa fie inconjurati de public, sa fie audlati, sa fie alimentati si flatati in orgoliul lor masculin.

Berbec fiind chiar unul din amicii nostri buni, casatorit si cu copilas, dar tot cu ochii dupa noi cuceriri.

Taurii si berbecii sunt cei mai puternici barbati ai zodiacelor, mandrii si plini de ei, foarte increzatori in farmecul si puterea lor de seductie. In general sunt foarte bine construiti de la mama natura si asta este un avantaj enorm pentru vanatoarea de femele.

| sweetangels explică (pentru Violleta2022):

Si ramanea doar cu privitul/cu ochii-n soare sau era si infidel?

| Violleta2022 a răspuns (pentru sweetangels):

Ma rog, amicul nostru pana la urma si-a complicat si distrus casnicia, pentru ca a apucat dupa ani buni de casatorie, cand aparuse rutina si la el, sa intalneasca o tipa foarte pasionala si sa fie impreuna cu ea ceva ani, lucrurile au luat o intorsatura urata si casnicia lui s-a rupt, el ramanand singur. Inca ofteaza dupa fosta sotie, dar si-a spulberat sansele sa mai fie cu ea.Nevasta-sa era o femeie adevarata, prea mandra ca sa se lase jignita, sau sa ierte infidelitatea sotului.

Cat despre tauri, se spune ca sunt facuti sa faca cuceriri, sunt mari oratori si manipulatorii de oameni, sunt oameni inteligenti si stiu sa-si foloseasca inteligenta in favoarea lor, in absolut toate domeniile.
Taurii, ori se casatoresc foarte de tineri, ori raman burlaci pana la adanci batraneti, facand cuceriri care sa le intretina mandria si egoul.

| sweetangels explică (pentru Violleta2022):

Ce frumos vorbesti, tu sigur esti scorpion happy Leoaicele cum sunt? Se lasa greu cucerite? Nici daca s-a pus sotul in genunchi nu l-a iertat? Despartirea a fost linistita sau cu scandal (ziceai ca ea era mai dura). Cunosc si eu leoaice si culmea, si-au inselat absolut toti prietenii si tot le-au iertat (erau berbeci ei).

| sweetangels explică (pentru Violleta2022):

App, tipa pasionala ce zodie era? si s-au despartit pentru ca si-a gasit ea unu mai tanar? presupun ca amicul vostru a cazut la ea ca era mai tanara

| Violleta2022 a răspuns (pentru sweetangels):

De fapt, erau cam de aceeasi varsta, chiar fusesera amici in tinerete, apoi s-au regasit dupa vreo 10 ani, cand ea era divortata si au iesit la o cafea, de dragul amintirilor si asa au ajuns sa se implice in relatie.
Nu stiu ce zodie este tipa, eu ii cunosc bine pe el si fosta sotie, noi fiind amici de familie.

Jenant, pentru ca sotiei lui nu-i puteam spune ce se intampla cu el, iar pe el il faceam albie de porci cand stiam ca se duce la fufa divortata.
Am considerat ca se joaca cu focul si pana la urma va iesii scantei, ceea ce s-a intamplat dupa aproape 1 an de relatie, dar, el era prins rau in capcana cu fufa divortata si nu i-a pasat de sotie si copil, decat dupa vreo 2-3 ani cand relatia cu fufa s-a incheiat si el a realizat ca si-a pierdut familia.
Ma rog, a mai avut relatii pasagere dupa aceea, dar nu mai stiu nimic de el de vreo 10 ani incoace.

| Violleta2022 a răspuns (pentru sweetangels):

Nu, te inseli, eu sunt de fapt leoiaca!

| Violleta2022 a răspuns (pentru sweetangels):

Unii baietii/barbati au nevoie de multe fete ca sa se simta bine, sa se simta puternic ca reuseste sa cucereasca atat de multe fete, este instinctul animalic din noi, sa facem cat mai multe victime, sa cucerim, sa fim inconjurati de oameni care ne plac si ne aduleaza.
Din pacate, unii mint ca sa-si atinga telul, altii o fac fara motiv, nativ, fiind mincionosi patologic, indiferent ca acum promit dar cu prima ocazie cand i se iveste ocazia, mint din nou si nimic nu-i va oprii.

fata aia trebuie sa decida daca vrea sa stea langa un asemenea om, care nu-i invatat sa aiba doar 1 singura femeie, ci sa se inconjoare de mai multe, pentru ca asa se simte el bine si pentru nimic in lume nu vrea sa schimbe asta. Asemena oameni ajung burlaci pe viata, sau soti rai, avand si amante in acelasi timp cu sotia. Dorinta de a fii adulati si inconjurati de femei, este ca aerul pentru ei, este ca un drog la care nu vor renunta vreodata.

Intrebi, daca tot tot nu o iubeste de ce sta cu ea, ei bine, el de fapt iubeste toate fetele, nu doar una, el vrea sa stea cu toate, nu doar cu una, asta nu intelegi tu.
Omului asta ii trebuie un harem de femei, nu doar 1 singura femeie, ii place sa sara din floare in floare, sa se iubeasca cu toate, nu doar cu una.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu recunoaste adevarul ca nu vrea. Nu e logic?
Te vrea si pe tine, le vrea si pe ele, de aia.
DAca iti zicea tie, te pierdea si etc.
Imi place ca se dau raspunsuri pe langa subiect laughing

| Petru1123 a răspuns:

Pentru ca tine la persoana aia pe care o minte, iar daca i-ar zice adevarul, proabil s-ar supara fata pe el, ma gandesc ca asta are el in minte.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Petru1123):

Dacă chiar ar tine la persoana aia, i ar spune adevarul, indiferent care ar fi acela, si cum l ar interpreta fata aia duă.

| Petru1123 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Poate ii e frica sa ii spuna adevarul, idk.

| sweetangels explică (pentru Petru1123):

L-ar lasa iti zic eu.

| sweetangels explică (pentru Petru1123):

Asta are in minte dar pana la urma tot o sa afle si tot rau va iesi

| AmaliaAmy45 a răspuns:

Nu vreau sa judec pe nimeni dar un asemenea băiat ar trebui ignorat. După cum ai zis ca iese a doua zi cu altele înseamă că nici nu a iubit-o pe prietena lui, în nici un caz nu a ieșit ca sa o uite dacă sunt mai multe. Băiatu asta e un gunoi si de aceea nu recunoaște. Îi place sa fie înconjurat de fete si toată atenția -a fie pe el. Poate de aceea a lasat-o pe fata aceea, simtea ca alături de ea nu mai primea destulă atenție. Dacă as fi în locul tău m-as feri de astfel de baieti. Aduc doar belele!

| sweetangels explică (pentru AmaliaAmy45):

Asa este e genul care vrea f multa atentie. N-ar fi o problema pana la urma daca ar recunoaste, de ce vrea sa o incurce pe prietena lui daca nu o iubeste? Cred ca un astfel de individ nu are nevoie de iubita din moment ce vrea sa fie mereu inconjurat de multe fete

| sweetangels explică (pentru AmaliaAmy45):

Si cum te poti feri daca el nu recunoaste ce face? Le mai si injura pe fetele respective cand vorbeste cu iubita lui