| Canon11 a întrebat:

Buna TPUhappy ce sanse de a ramane insarcinata sunt daca contactul neprotejat a avut loc in a 10a zi de intarziere a ciclului? mentionez ca in aceeasi zi am facut test de sarcina si a fost negativ.care sunt cauzele pentru care intarzie asa de mult? merita luata pastila de a 2a zi?

3 răspunsuri:
| obsercvayr a răspuns:

....Mai bine iti cumparai niste anti conceptionale si puteatii sa o facetii fara prezervativ.Sincer scuza`ma ca iti zic dar ai fost proasta ca ai facut-o neprotejat.

| Adriana a răspuns:

Testul de sarcina nu se face in aceeasi zi cu, contactul sexual laughing si pastila de a 2-a zi trebuie luata in max 72 de ore de la contact, daca nu au trecut aceste ore ia-o si data viitoare fa-o protejat.

| Canon11 explică (pentru Adriana):

A fost facut pentru ca erau deja 10 zile intarziere si ne gandeam k a fost vreo problema cu prezervativele pe durata ultimii lunihappy