| madalin150 a întrebat:

Credeti in relatii de la distanta?

multumesc! acord fundita

Răspuns Câştigător
| TipaBlonda a răspuns:

Eu cred ca depinde foarte mult de increderea care exista intre partenerihappy. Doar ca daca va vedeti de 2-3 ori pe an si atunci cateva zile nu se merita sa investesti timp si sentimente, pentru ca apar gelozii in timp niciodata nu ai de unde sa stii ce face celalat, mai bine cauti pe cineva care e aproape langa tine:X. Pup!

10 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Eu unul nu cred, e doar o amagire, doar sa fii casatorit sa ai vreo sansa dar am auzit si vazut de asa de multe cazuri...asa ca nu cred ca relatiile de la distanta au multe sanse de reusita!

| Dominicc a răspuns (pentru superdorex):

Se mai adauga...
-pierdere de timp
Bai, cat timp il pierzi cu o tipa din alt colt al tarii... cunosti inca una aproape de tine. din orasul tau. Ce atat bataie de cap? merita? o arata a bine. etc. dar totusi?! nu vrei una mai aproape, cu care sa iti petreci timpu fata in fata. nu in fata monitorului?! Eu crd ca da!

Spune Nu cand iti mai joaca mintea feste ca sa te "bagi" in asa ceva. Nu merita, nu se merita, pierdere de timp!

| vladmR a răspuns:

Alea nu sunt relatii, pierdere de timp

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Eu cred in relatiile la distanta, chiar am una de aproape 2 ani, si nu ne saturam unul de altul inca tongue Se pot avea ceva probleme, dar doar cu iubirea, intelegerea si increderea se ajunge la un viitor impreuna tongue Si consider, ca daca chiar ar avea pe alta/altu, acea persoana care inseala ar trebui sa fie MATURA si sa se gandeasca ca nu se poate juca cum vrea ea cu sentimentele persoanei care o iubeste asa mult...si ca ar fi mai bine sa o lase in pace, sa nu sufere mai mult decat sufera tongue Asa ca, e nevoie si de minte laughing

| MarianWLF a răspuns:

Depinde de fidelitate daca iubirea voastra este puternica veti rezista dar daca nu veti inceta sa aveti o relatie la distanta cred ca o sa fie o relatie de scurta durata daca ai prietena si tii mult la ea apropiete de ea ca sa nu o pierzi iti spun pentru ca si eu am patit-o si nu e prea placut sa pierzi fata la care ai tinut.
Sper ca te-a ajutat dai fundabig grin?

| Biencutsaaa a răspuns:

Eu una nu cred pentru el sau ea iti zice ca te iubeste si poate e cu alta sau altuwinking

| Biencutsaaa a răspuns:

Eu una nu cred pentru el sau ea iti zice ca te iubeste si poate e cu alta sau altu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de situatie, daca chiar tineti unul la altul este posibila o astfel de relatie, insa eu una nu pot zice daca cred sau nu pentru ca nu am avut o relatie de genu` inca.

| Havin a răspuns:

DA! Am o astfel de relatie, si nu regret deloc faptul ca am acceptat asta.Cred,si o zic din toata inima pentru ca se merita.Si spun asta, de ce? Pentru ca stiu cum e.Am o relatie de 3 ani cu un baiat, si acum 4 luni s-a mutat in Italia; de Craciun a venit in tara, si vreau sa spun ca e superb! Se merita sa ai o astfel de relatie; se creeaza o legatura stransa intre acele persoane iar atunci cand se revad relatia renaste.Totul se bazeaza pe incredere si comunicare zilnica.

| Mwaaaaah a răspuns:

' Buna!

Da, exista relatii la distanta, dar pentru ca sa functiioneze ar trebui sa simtiti aimandoi ceva foarte puternic, in rest EXCLUS! Scuzati-mi greseliile, dar nu prea ma descurc asa de bine sa scriu in limba romana! :$