| Fleur a întrebat:

Credeti in relatii la distanta?

Răspuns Câştigător
| nobody_9468 a răspuns:

'Out of sight out of mind', zicea profu' de englezawinking.
Daca exista posibilitatea sa se vada macar de 2 ori pe luna si exista dragoste, incredere si tot restul' va merge relatia, insa sunt foarte multi factori care determina despartirea sau dincontra apropierea celor 2 persoane.
Daca este cazul ca persoana trebuie sa plece pentru juma' de an altundeva si va reveni acasa, probabil va tine, asta doar in cazul in care nu gaseste altceva mai bun.
"Piata este intr-o continua schimbare, intodeauna apare ceva mai bun", cu replica asta i-am dat papucii fostuluilaughing. Totul conteaza de cele 2 persoane puse in aceasta situatie si de sentimentele lorwinking.

Bafta.

21 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

Ochii care nu se vad se uita! Exceptie cand e dragostea fff mare happy
Yo nu cred happy

| Gigiku a răspuns:

@shtephie a răspuns:
"Ochii care nu se vad se uita! Exceptie cand e dragostea fff mare "

Am crezut si eu odata in dragoste ffff mare si s-a dovedit altceva. O relatie se bazeaza pe incredere, respect, comunicare. Nu ai nici una din astea 3 cand esti la distanta. Doar minciuni!
Si da. am crezut si eu odata...

| lilstar a răspuns:

Credeam asta candva...acum nu prea mai credhappy
Dar totusi sper pentru ca am cunoscut un francez negru delicios:X:X si o sa vina tocmai in noiembrie in romsad eu dabia astept:X

| Nimicdespus_7705 a răspuns:

Da. daca cei doi se iubesc cu adevarat.Eu am trecut prin asa ceva.Am fost impreuna timp de doi ani si ceva si pot spune ca am fost foarte fericita.ne intelegeam de minune.Acum am ramas cei mai buni prieteni si ne vedem de cateva ori pe an.

| Ad3_4951 a răspuns:

Da... dc nu? o relatzie bazata pe iubire sh incredere rezista 100%la distantawinking

| Karamel a răspuns:

Da eu cred... dar inca nu am reusit inca sa am una... de fapt am incercat de mai multe ori dar niciuna nu s-a concretizat cu ceva serios.acum incerc alta sa vedem ce o iesi laughing

| Anna_4837 a răspuns:

DA! dar exista riscul ca unul din parteneri sa insele.(mie nu mi s-a intamplat inca) deci da, cred happy

| cornel a răspuns:

Da:X

Răspuns utilizator avertizat
| weedini a răspuns:

Cand aveam 12 ani ma laudam ca am prietena. vorbeam cu o fata deoseam cu mine din brasov. laughing daca esti naiv, DA!

| Anonimă_5278 a răspuns:

Dap

| Fleur explică:

Mm...deci daca se iubesc foarte mult, merge? daca baiatul ala chiar o iubeste pe fata. exista posibilitatea sa nu o insele?

| Fleur explică:

Nimicdespus de ce v-ati despartit? Din cauza distantei, sau nu are legatura?

| Maritimo a răspuns:

Pai relatiile de la distanta mai mult de 6 lunii nu dureazawinking

| 4ndrey a răspuns:

Nu cu siguranta nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este mai greu pentru ca daca nu mai vedeti persoana incet incet va puteti imprieteni cu altcineva si sa uitati de sentimentele pe care le aveati atunci. ca sa mearga ar trebui sa fiti foarte apropriati si intr-un fel dependenti unul de altul. sincer mie probabil ca da si nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am crezut odata...

| IloVeMcDonalds a răspuns:

Da, dar daca fata se gandeste ca el ar putea s-o insele, ar fi mai bine sa se desparta pentru ca increderea e cea mai importanta. 0 incredere = 0 fericire = relatie inutila/ pierdere de timp

| nobody_7212 a răspuns:

Eu cred :*