| AlinElle89 a întrebat:

Credeți în relații la distanță?

Răspuns Câştigător
| SoricelDeCasa a răspuns:

Prietenul meu e plecat si vine o data la 2 saptamani acasa. Merge si la distanta, dar e dorul ala care te omoara. Nici el nu mai rezista mult asa ca de sarbatori ramane de tot. Depinde si cat sunt oamenii de gelosi, si cata incredere au unul in altul. In ziua de azi vezi atatea despartiri ca iti vine sa te gandesti la orice. Nu oricine rezista, si nu oricine rezista sa stea fidel. Oricat de mult ai iubi iti doresti sa fac lucruri cu persoana iubita, si cand vezi ca nu se poate la un moment dat te deprimi..si unii o mai iau si pe alta cale.

10 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Da...cred ca este posibil.

Dar depinde de cat de serioasa este respectiva relatie si daca vad un viitor cu cealalta persoana.

| mona a răspuns:

Nu cred, relatiile astea sunt ca si florile-raman inflorite un timp apoi se ofilesc

| Danysan a răspuns (pentru mona):

Depinde si de Sentimentele care le ai dar deh. Bine ar fi sa stai calm si sa lupti

| Felys a răspuns:

Poate pentru putin timp va fi posibila dar nu va dura ani pentru ca intervine plictiseala

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Oamenii cred in ziua de astazi pana si in Dumnezeu, daramite intr-o asemenea chestiune.Intrebarea e : poti rezista intr-o asemenea relatie? Bineinteles, pe langa alte sute de intrebari a caror posibilitate de justificare a unor raspunsuri ipotetice este aproape nula.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Si nici nu cred ca poate exista asa ceva. Relatia...este relatie pentru ca implica o colaborare intre doi oameni. De la distanta, mai greu.

| AndyLavy a răspuns:

Da.Traiesc una de aproape 4 ani.

| Captoresque a răspuns:

Da, este posibil, dar mult mai greu. Am încheiat o relație cu cineva din Danemarca acum câteva zile. Motivul a fost că el nu făcea față, și a găsit pe altcineva de la el din oraș.

Într-o astfel de relație e nevoie de voință și încredere din partea ambelor părți. Dacă unul trage hăis și unul cea, nu se ajunge nicăieri.

| sufletdeing3r a răspuns:

Eu unul da, cred! Pentru ca tot la distanta e si relatia mea. Cel mai important este sa fie iubire si intelegere reciproca chiar daca e distanta mare. Dragostea nu are limite si nici granite!

| voiosul25 a răspuns:

Da cum sa nu! Toti patru sunt fericiti!