| maria1cs a întrebat:

cum a fost cel mai frumos sarut al vostru? acela care v-a ridicat pana la cer. si v-a adus inapoi in cateva clipe? unde s-a intamplat? pe la ce varsta? ce ati simtit in acel moment? (daca se poate descrie happy )

12 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

La 14 ani si un pic. Toamna, noaptea pe la 2-3 (nu te gandi la prostii, eram niste copii). a fost in fata portii la mine. Dintr-o data m-a cuprins si ne-am sarutat indelung. ( desi eu habar nu aveam cum sa sarut). dulce, foarte dulce..si acum simt cand imi aduc aminte. parca timpul s-a oprit in loc si in lume existam doar noi doi. sunt cu el si in prezent

| maria1cs explică (pentru tuGatita):

Ce dragut happy Cat timp aveti de cand sunteti impreuna? (daca nu's indiscreta)

| tuGatita a răspuns (pentru maria1cs):

5 ani in august.

| tuGatita a răspuns (pentru tuGatita):

Nu, in septembrie. in august ne-am "combinat" cat de cat...

| maria1cs explică (pentru tuGatita):

Frumos! Sa va tina!

| tuGatita a răspuns (pentru maria1cs):

Multumesc :*

| Oana92 a răspuns:

Cel mai frumos sarut a fost si primul sarut.Eu am aveam aproape 14 ani, el ...mai multibig grin. Era seara, la inceputul lui mai, ne-am intalnit intr-un parc si la plecare m-a tras mai aproape de el langa un copac si m-a sarutat. A fost totul atat de firesc de parca faceam asta de o viata. A fost cel mai frumos sarut din viata mea, niciunul de atunci nu a reusit sa il egaleze. A fost singurul moment din viata cand am simtit ca plutesc, ca visez dar ca totul e atat de real. Daca inchid ochii pot sa retraiesc momentul in detaliu chiar daca au trecut mai bine de 7 ani de atunci. A fost perfect!

| madalinamadu a răspuns:

Cel mai frumos sarut al meu a avut loc la aproape 17 ani.Nu pot spune ca a fost foarte romantic dar totusi a fost perfect pentru mine nici eu nu fiind o persoana prea romantica. Respectivul baiat imi era cel mai bun prieten si era singurul care ma facea sa rad cand eram suparata, mi-a spus ca trebuie sa ies urgent afara ca are ceva important sa imi spuna iar cand am iesit mi-a spus ca el nu mai poate continua asa, ca nu suporta ca eu sa ii fiu doar prietena si ca de mai bine de un an are sentimente foarte profunde fata de mine.M-a privit in ochii intrebandu-ma daca vreau sa fim impreuna si cand a vazut ca zambesc aprobator s-a apropiat de mine si m-a sarutat dulce.E imposibil sa descriu in cuvinte ce am simtit atunci, cert este ca eu parca ma topeam undeva pe un norisor pufos desi afara erau cateva grade sub 0 (deoarece era iarna) iar de atunci avem mai bine de 6 luni de cand suntem impreuna si pot spune ca sunt extrem de fericita.Deci nu modul in sine in care are loc sarutul il face special si persoana respectiva.

| Xenia16 a răspuns:

S-a intamplat in parc, la 15 ani si nu am mai stiut de mine in acel moment, am uitat totul.

| ziz a răspuns:

14 ani, era seara, iarna, pe strada. Am simtit un gol in stomac si caldura, multa caldura.

| SweetCandy29 a răspuns:

Heyy.S-a intamplat la 14 ani, pe un pod. Nu eram impreuna cu acel baiat si chiar ne certasem putin dar apoi ne-am sarutat si ce-am simtit atunci a fost minunat, simteam ca il cunosc de o viata dar noi nu ne stiam de mult timp. Important este ca sunt cu el si in prezent iar sarutul pentru noi a ramas tot ceva minunat :*! O zi frumoasa! big grin

| AnOnIm0126 a răspuns:

La mine s-a intamplat la 14 ani.A fost ceva de nedescris.Ploua,iar eu impreuna cu iubitul meu ne plimbam fara nici o grija laughing si de la un moment dat ne-am oprit,s-a asezat in fata mea,m-a luat in brate, ne-am jucat putin copilareste, dupa care m-a sarutat chiar sub ploaie.A fost fanastic. :X Am simtit ca plutesc intr-o alta lume, simteam un gol in stomac, apoi dupa ce s-a terminat aveam un gust dulce in gura.Aceea a fost o senzatie unica....nu se poate descrie ce simti exact, fiecare simte intr-un mod diferit, dar fi sigura ca e foarte dulce. big grin :*