| NuAmNoroc a întrebat:

Buna tpu.Cum sa incep, am cunoscut o fata acum aproximativ 2 saptamani prin niste prieteni comuni.Am iesit in oras un grup de prieteni din care faceam parte amandoi totu bine si frumos.A doua zi am iesit eu cu ea in oras si am vorbit.Am intrebato dupa 3sau 4 zile mai exact daca ar merge ceva intre noi si mi-a zis ca ii place foarte mult de mine si ca ii place sa isi petreaca timpu cu mine dar deocamdata nu e pregatita(pentru ca o avut mai demult o relatie mai nasoala si nu mai vrea de atunci o relatie stabila) si ca trebuie sa mai iesim.Am mai iesit la aproximativ 3 zile totul o fost ok la sfarsit cand am conduso spre casa am crezut ca suntem impreuna dar a spus nu stiu.Acum intra cealalta problema eu is plecat in alt oras la facultate si de abia intr-o 1luna ma mut inapoi, i-am spus si ei si a zambit.Chiar imi place fata si tot astept un raspuns de la ea nu vreau sa o grabesc.Un sfat este bine venit!

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Lasa timpul sa rezolve, daca grabesti situatia s-ar putea sa fii in pierdere, stii cum se zice :graba strica treaba! Bafta!

| perladunarii a răspuns:

Atunci nu o grabi, dai atentie dar nu o sufoca si vei vede ce urmeaza! Daca fata te place dar momentan nu vrea ceva serios pentru ca ii e frica ca o sa sufere nu e nimic rau in asta! Ai rabdare, de obicei timpul le rezolva pe toate si daca ai incredere vei avea tot ce iti doresti!