| Andraa11 a întrebat:

Buna TPU...cum stiu daca persoana pe care o iubesc i-mi impartaseste si ea sentimentele? Eu vorbesc cu el doar pe mess, nu cred ca-s putea sa vb cu el in real deoarece o sa fiu prea emotionata si cred co sa ma balbai si nici n-o sa mai stiu ce vbhee hee. De la un timp tot ma baga in seama pe mess, dar tot nu stiu daca doar vrea sa vb cu mine ca inte prieteni sau daca chiar simte ceva pentru mine.Deci cum as putea sa-mi dau seama daca ma place si el? Si nu vreau sa-l intreb sau sa-i spun ca-l plac vreau sa-mi dau eu singura seama si peurma sa-i spun, deci cum as putea sa vad ce sentimente are pentru mine fara sa-l intreb?

Răspuns Câştigător
| Chauderitza a răspuns:

Buna draga mea. Problema ta nu este complicata deloc. Vei vedea,daca te intalnesti cu el,la prima ''intalnire'' iti vor fugii emotiile si ''balbaiala'' care spui tu.
Eu as spune sa il intrebi asa: ''Buna X,vreau sa stiu,daca tu simti niste sentimente specifice pentru mine''
Daca el spune ca te place si ca te iubeste. smug
Ii poti spune ca si tu simti la fel pentru el.
Dar,daca tu spui ca nu vrei sa il intrebi,mai bine spune-i: '' Buna X,mie imi place de la un timp de tine!''
Daca si el va spune ca si pe tine te place, inseamna ca puteti sa fiti impreuna, sau.sunteti deja.
Deci:-s,nu trebuie sa mai ai emotii,gandeste-te daca toti am avea emotii,am ramane inchisi in casa,si nu am iesi la intalnire cu prietenul nostru.
Si eu eram la fel inainte,dar, mi-a trecut!
La prima intamnire aveam un pic emotii, la a 2-a nu prea mai aveam si la a 3-a nu mai aveam deloc!
Asa ca, bafta draga mea. Si scapa de emotiile astea trecatoare! Te pupam! :*

2 răspunsuri:
| Adella92 a răspuns:

Buna.Intradevar asa ai tu acum senzatia ca te vei balbai...dar emotiilor vor disparea incet incat nici nu-ti vei da seama. Sfatul meu nu ii spune ce simti pentru el...astepta si daca el va simte ceva pentru tine, asa cum simti tu iti va zice diverse "apropouri" se va comporta cu tine diferit fata de alte persoane (intr-un mod mai special) sau chiar iti va zice ca ii place de tine. Poarta-te normal si discuta ca unui prieten. Daca te place iti vei da seama din gesturile lui si din felul cum iti vorbeste.Mult succes!

| IoanaSmalls a răspuns:

Lasa emotiile de-o parte si ia atitudine daca simti ceva cu adevarat pentru acest baiat! Din moment ce te cauta inseamna ca ii place sa vorbeasca cu tine! Si din moment ce ambii dati curs la discutie e ceva! Poti sa iti dai seama din felul in care vorbeste cu tine, sau daca pune multe semne ( poate isi doreste ceva de la tine si nu se poate exprima decat prin semne) Sau daca e foarte deschis cu tine ( baietii in general nu sunt asa deschisi la vorba pana nu intalnesc persoane in care sa aiba incredere), daca ti se adreseaza direct, iti povesteste multe despre el e clar! Sper sa nu fie un baiat care sa considere asta o prietenie si atat. Mai analizeaza putin si vezi cum ti se pare. Atarna in balanta si ia o decizie. Bafta! :*