| LoveMLR a întrebat:

Buna TPUhappy cum vi se pare varsta de 17 ani pentru inceperea vietii sexuale? vi se pare prea devreme? Ce parere aveti despre aceste persoane?

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

17 anişori este o vârstă relativ acceptabilă.

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

| Felys a răspuns:

Fiecare este liber sa aleaga ce face cu corpul lui, nu trebuiesc judecati de catre straini

| grab a răspuns:

Nu e pra devreme dar nici nu strica sa vb cu un ginecolog inainte asa preventiv.

oricum... daca simti tu ca ai atins apogeul sentimentelor cu persoana asta, fa-o, dar sa fii 101% sigura ca nu vei regreta mai tarziu. Nu o face doar pentru placerea lui! El trebuie sa te merite! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te intereseaza de alte persoane sau de tine?

| Capriciu a răspuns:

Buna! Daca simti sa ca doresti sa faci acest lucrusi esti pregatit atit fizic cit si emotional si ai incredere in partener atunci nu este nimic rau in acest lucru. Aceasta varsta inca este normal dar sunt care incep de la 14 sau 15 ani asa ca fiecare face cum simte, nimeni nu trebuie sa ii impuna lucruri.

| Ianusik07 a răspuns:

Daca persoana este pregatita si este convinsa ca vrea sa fac acest pas pai de ce nu sa incerce? Nu vad nici-o problema in acest caz deoarece cel mai bine sa-ti incepi viata sexuala de la virsta cuprinsa intre 17-18 ani in fine fiecare deja isi iau o decizie

| Anomisusususususus a răspuns:

Pentru inceperea vietii sexuale trebuie sa te simti pregatita atat fizic cat si psihicwinking nu prea tine de varsta.

| Psiholoaga27 a răspuns:

Daca tu consideri ca ai gasit persoana potrivita si daca te consideri pregatita din punct de vedere psihic, este ok. Nu exista o varsta pentru a-ti incepe viata sexuala, insa dupa ce ai facut acest pas trebuie sa iei in calcul o posibila sarcina sau infectarea cu diferite boli, motiv pentru care, trebuie sa te protejezi. Este un pas important in viata care aduce dupa sine si obligatii. happy