| anonim_4396 a întrebat:

Cunosc un baiat de ceva vreme si atunci cand eram mai mici mi-a cerut prietenia de doua ori dar fiind cam la varsta de 9, 10 ani nu am vrut. Acum am 13 ani si chiar il plac mult, sta in cartier cu mine si i-am cerut unei fete sa-mi dea ID lui. Acum pe mess nu prea intra. Dar cand il vad pe afara se uita dupa mine si eu cred ca inca ma mai place si el cred ca are vreo 15, 16 ani ajutati-ma va rog,!@#$%^&* pot sa fac sa il intreb daca ma mai place si sa fim poate impreuna, funda si vot si fara raspunsuri uracioase!

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Vorbesti cu el ii spui ce simti si vezi ce zice! te place ok nu te place treci mai departe decat sa stai asa! Nu te astepta sa faca el primul pas ca nu o sa il faca never mai ales dupa ce prima data l-ai refuzat

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cum să-l întrebi dacă te place?
Cât te mai vezi cu el cel mult salută-l și vezi atunci ce și cum. Nu lăsa impresia că ești disperată după el.
Și vezi că ești... cam micuță pentru prieten.
Pa, pa.

| TeYo99 a răspuns:

Pe baiatul ala il cheama cumva Cristi?