| anonim_4396 a întrebat:

big grin

Nu stiu ce este cu prietena mea,in ultima vreme nu mai putem sa purtam o conversatie normala.sad

De fiecare data,ea spune ca eu ridic tonul cand avem o contradictie,ceea ce nu este adevarat,stiu ca sunt foarte calm si nu imi ridic tonul.

Nu ridic tonul,ea spune ca o fac,nu inteleg de ce crede asta?

M-am saturat sa ma tot cert cu ea pe tema asta si sa nu putem purta o conversatie normala, astazi i-am si spus:"Poate at trebui o data chiar sa strig sa inveti si tu diferenta". chatterbox

Daca nu ii vorbesc intr-un ton calm si prietenos si vesel si devin pur si simplu mai serios, pentru ea sunt rece si ridic tonul frustrated.

Ce pot sa fac cu ea in privinta asta?
M-am saturat sa ne certam din astfel de nimicuri si dupa sa nu ne vorbim.
Avem 19 ani amandoi,chiar nu am strigat la eat, doamne iarta-ma, nu stiu ce strigate aude ea si ce comportament brutal vede la mine :l.
Toti cunoscutii ma stiu drept o persoana foarte calma :l.

Dau fundita la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Hakuouki a răspuns:

Don eu sunt o persoana care vorbeste destul de tare, in general, deci cand e liniste cineva poate crede ca strig, dar ca tine si eu sunt o fire calma, poate si la tine este la fel. Mai este ceva la care ma gandesc, poate fata a fost crescuta intr-un mediu nu tocmai linistit (certuri intre parinti, tipete urlete) si poate in cazul acesta lipsa de afectiune si strigatele repetate au facut-o vulnerabila sau poate pur si simplu v-ati racit, deci relatia voastra se duce, cel mai bine ar fi sa discuti cu ea pe tema asta si daca e varianta cu parintii si copilaria, tu decizi daca ramai langa ea sau o lasi.

5 răspunsuri:
| AdyAdeluş a răspuns:

Poate ea vrea sa taci de aia zice ca ridici tonul. Sau poate ai tu vocea de o intensitate mai inalta. Nu stiu, intr-o zi incearca sa nu te contrazici cu ea. Sa vezi daca ea tot continua. Daca continua inseamna ca... vrea poate sa faceti o pauza, sa te faca sa te desparti tu de ea. Sper sa nu fie asa dar bafta. happy

| neutrino a răspuns:

Poate ca tu vorbesti mai tare in mod normal si nu realizezi acest lucru, poate ca ea nu este " data pe spate" de personalitatea ta si o pauza lunga nu v-ar strica.

| Mussette a răspuns:

Posibil nu realizezi cand ridici tonul.
Sau ea nu mai vrea o relatie si cauta scuze pentru a va desparti.

| UnDezaxat a răspuns:

Tati, viata nu ramane intr-o relatie. Va despartiti si cauti pe alta. Simplu. Un sfarsit prelungit e un sfarsit plicitisitor, nimic mai mult.

| MrJorje a răspuns:

Ii Pe Ciclu.Sa Zic Asa. FUNDA.