| AmaToaRea a întrebat:

Buna TPU big grin vreau sa stiu si eu daca poti ramane insarcinata in timpul menstruatiei ? este a 2a zi de menstruatie daca conteaza...

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Posibilitatea sa ramai insarcinata e de 5%, foarte redusa, dar exista.
Pe intreaga perioada a ciclului e cea mai scazuta probabilitate acest 5%, pentru ca 0% exista numai in cazul abstinentei totale.
La ciclu,elimini un ovul nefecundat si isi face aparitia ovulul cel nou,care in caz de nefecundare,il vei elimina luna viitoare.
In momentul menstruatiei,un ovul fiind eliminat(e motivul hemoragiei,eliminarea aceasta e insotita de pierderi de sange) si un altul (cel nou),fiind nedezvoltat si imatur,e cam imposibil sa ramai insarcinata.
Dar,exista accidente,multi dintre copiii care au venit pe lume sunt dovada clara a acestor accidente.
Protejati-va intotdeauna, nu risca, nu merita.

| kiss a răspuns:

Sunt sanse sa ramai, foarte mici dar sunt asa ca nu te risca. si dc ai face sex pe menstruatie? chiar nu se mai poate astepta sau? sunt si alte metode contraceptive in cazul in care va doriti ca el sa-si dea drumul inauntrul tau (fara prezervativ) si spun asta pentru ca am vazut foarte multe cazuri de genul asta in ultimul timp. protejati-va, nu riscati!

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Sunt sanse sa ramai insarcinata, insa sunt mici.

| AmaToaRea explică (pentru Sanusperiniciodatalamaibine):

Mersi pentru raspunsuri...eram putin ingrijorata...

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns (pentru AmaToaRea):

Placerea a fost de partea mea happy Am patit-o si eu si stiu cum te-ai simtit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este posibil. Nu este o solutie anticonceptionala 100% sigura. Doar prezervativul asigura protectie 100%, dar sa fie folosit doar o data laughing

| AmaToaRea explică (pentru anonim_4396):

Nu prea folosim prezervativul...preferam natural si nu se intampla sa se termine el inauntrul meu.de asta eram putin ingrijorata. oricum mersi big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate intampla in orice zi a menstruatiei. Atentie! Riscul este redus, dar exista.

| andreitatae a răspuns:

Nu ai cum sa ramai cel putin din cate stiu eu pentru ca prin menstruatie tu dai tot afara