| Happyintotdeauna37 a întrebat:

Daca fac sex protejat cu iubitul meu imi mai trebuie si alte metode de contraceptie? Sau care-i faza cu astea? Dati-mi mai multe detalii happy

Răspuns Câştigător
| Goddess23 a răspuns:

Daca sexul e protejat inseamna ca deja folositi o metoda de contaceptie de exemplu prezervativul. Alte metode de contraceptie presupun:steriletul, anticonceptionale, ovule, legarea trompelor etc. Daca folositi prezervativul corespunzator nu are rost sa iei anticonceptionale si nici sa apelezi la alte metode.

5 răspunsuri:
| veraa1234 a răspuns:

Este foarte bine ca te-ai protejat, dar uneori zic uneori aceastea metoda mai are si rezultate nedorite. Nu vreau sa te sperii. Se intampla la unul din 100 de oameni. Dar ca sa fii sigura mergi la ginecolog si fa-ti un control, iar la sfatul medicului sau aprobarea lui foloseste si niste anticonceptionale. Sper ca te-am ajutat. Bafta!

| Happyintotdeauna37 explică (pentru veraa1234):

Nu am facut-o. happy multumesc, raspunsul tau nu e tocmai ce cautam, eu nu stiu cun sta treaba cu chestile astea.

| veraa1234 a răspuns (pentru Happyintotdeauna37):

N-ai pentru ce. Imi pare rau ca nu te-am putut ajuta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca meoda de protectie contraceptiva folosita este foarte sigura care asigura un grad de protectie de peste 97-98%, atunci nu mai este nevoie sa se recurga si la o alta metoda sau produs care sa ofere o protectie suplimentara sau folosita in paralel cu cea principala. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat, nu mai este nevoie de alte metode de protectie.