| alexsv23 a întrebat:

TPU.dati`mi un sfat cunosc o fata de vreo jumatate de an e cu 2 ani mai mica ca mine.ne vorbim cand ne intalnim.imi da mesaje de obicei cand e la scoala.mai vorbim si pe mess.eu o plac.si nu stiu daca ea ma place.cu cateva luni in urma i-am spus ca o plac si am intrebat-o daca si ea simte ceva pentru mine. a zis ca sunt dragut dar nu poate spune ca ma place.si nu prea ne mai vorbeam. dar nu demult m`a sunat sa ma intrebe daca ies afara.am iesit am mai vorbit am ras.nu stiu cum sa vad daca ma place. ce sa ii spun pe mess? sau cand iesim pe afara? dati`mi un sfat.

Răspuns Câştigător
| XoXo33 a răspuns:

Era doar timida nu se stie la ce se gandea fi mai bland cu ea si zii in fata : Eu tin la tine foarte multi si as vrea sa avem o relatie e vreo posibilitate sa fie reciproc acest sentiment?
Bafta! Funda?

4 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Spune-i pur si simplu ca o placi. Poate te place, dar nu e sigura pe ea. Actul tau de a-i spune ca o placi, o poate determina sa spuna si ea ce simte. In fond, tu esti baiatul si tu ar trebui sa faci primul pas. Succes!

| gigiro a răspuns:

Cred ca fata a mai crescut intre timp ( cu sensul de maturizare). Doamne, de ce ne-o mai fi inzestrat mama natura cu gura?!

| biancaandreea a răspuns:

Eu zic sa o lasi balta.cauta alta fata care sa te placa cu adevarat, nu sa fii doar o optiune pentru ea atunci cand nu are cu cine iesi pe afara.Ai timp sa cunosti inca foarte multe fete care merita cu adevarat.Nu arata foarte multa afectiune.Indiferenta atrage!

| magdaa a răspuns:

Eu cred ca te place, prima data asa e, mai dai inapoi,.:* deci mai incearca :*