| AGreatMan a întrebat:

Salutare all.De la inceputul anului, s-a intamplat ceva frumos in viata mea:fata de care eram indragostit de 8 luni a inceput sa petreaca din ce in ce mai mult timp impreuna cu mine,pana am aflat ca si ei ii place de mine,dar nu vrea sa fim impreuna din cauza scolii(trebuie sa mentionez ca am aflat printr-o prietena de-a ei).Cu o saptamana in urma,o prietena de-a ei si ea s-au suparat pe mine,insa nu stiu exact de ce,iar fata de care imi place nici macar nu ma mai baga in seama, ma considera inexistent, lucruri din care eu am inteles ca nu ma mai place.Chestia este:eu inca mai vreau sa fim prieteni(nu prea mai simt nimic pentru ea,probabil ca am realizat ca nu mai are rost),dar totusi, credeti ca as putea vorbi cu ea sa lamurim lucrurile? Sa o intreb ce s-a intamplat exact, sau sa las timpul sa rezolve lucrurile intre noi? Suntem amandoi clasa a 8-a.Dau funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti doar sa speri ca ea sa accepte o intalnire, pentru a avea o discutie pe tema respectiva. In caz contrar ai putea avea/purta cu ea o discutie in mediul virtual pe un site de socializare. Orice incercare este binevenita chiar daca rezultatul final probabil este previzibil din start. Succes.

| AGreatMan explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc,nu cred ca ar accepta o intalnire...mersi oricum.o sa vad ce pot facewinking

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

S-ar putea ca nici ea sa nu aiba prea clar in minte motivul racirii relatiilor dintre voi.Sunteti adolescenti.Lasati lucrurile asa.

| 7Azaky a răspuns:

Ai examene anul asta, da'o'ncolo daca face fite! O sa intri la liceu, unde daca esti dragut sau daca iti merge papagalul.o sa poti sa faci preselectie de fete...sa le pui in rastel! Esti tanar..nu prea o sa dureze relatiile la varsta asta...de prin clasa a 11'a, a 12'a o sa apara relatii mai serioase, se mai maturizeaza lumea atunci, o sa vezi! Te las singur sa descoperi! Bafta la "gagici" si nu iti bate prea tare capul! E o varsta la care nici ele nici ei nu stiu ce vor de la o relatie!

| AGreatMan explică (pentru 7Azaky):

Bine ai spus.Mersi mult de sfaturi happy

| Violleta2022 a răspuns:

Mai copile, lasa funditele ca alea, ca sunt pentru cei de gradinita si eu cred ca tu ai cam depasit varsta lor, invata sa pui problema ca un adult, sau macar ca un om serios, daca vrei sa fii tratat cu seriozitate.
Deci, este indicat si intr-un caz si in altul sa vorbesti cu ea sa afli care este motivul pentru care te ocoleste. Daca fugi de o problema, sa stii ca nu se rezolva singura, asa ca, fii barbat si intreab-o direct.

| Lolipop1234 a răspuns:

Cel mai bine ar fi să laşi timpul să rezolve lucrurile. Dar asta ar putea să dureze ceva timp, aşa că, încearcă să afli care a fost motivul supărări lor.
Baftă! Fundă?

| AGreatMan explică (pentru Lolipop1234):

Si eu cred la fel.Mersi mult happy. Daca tot doresti funda ti-o dau, sa nu zici ca sunt rau laughing)

| AGreatMan explică (pentru Lolipop1234):

Desi nu pot sa iti dau... :/.nu imi apare funda pentru tine