| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda la un raspuns inteligent si de incredere. Cu doua zile in urma, eu si prietenul meu ne masturbam. Dupa ce i-am terminat eu lui, mi-am dat seama ca palma mea era foarte putin umeda... La un moment dat, el si-a atins palma de palma mea. Dupa scurt timp, a continuat sa ma masturbeze pe mine. Este posibil ca spermatozoizii sa fii ajuns sau sa raman insarcinata? va rog un sfat.

7 răspunsuri:
| Ekcstsy a răspuns:

Am mai spus chestia asta o data pe aici: Fara penetrare nu exista insarcinare. Acum depinde cum te-a excitat. Cu degetul inauntru sau doar in zona exterioara clitoris, labii etc. Daca pe deget avea sperma, si ti l-a bagat exista o posibilitate de a ramane insarcinata. Nu l-ai intrebat daca si-a dat drumu? cum au spus si colegii mei mai sus sperma e una si lichidul acela transparent care este secretat cand un barbat este foarte excitat este alta. Oricum costa 10 lei un test de sarcina, poti lua 2 ca sa fii sigura 100%. Tura viitoare incercati un 69. E mai practic tongue

| irrumator30 a răspuns (pentru Ekcstsy):

Esti sigur pe ceea ce zici, ca fara penetrare nu exista risc de a ramane insarcinata la o femeie. Caz in Iugoslavia, in razboi: un soldat american a fost impuscat razant la testicule si glontul s-a oprit intr-o femeie, in zona ei pubina. Fara sa se fi cunoscut cei doi, fara sa fi avut cel mai mic contact, doamna a ramas insarcinata. Ce zici de asta? Huh?

| Ekcstsy a răspuns (pentru irrumator30):

Am auzit de cazul acesta dar sincer e unul la 1 milion. Si ca sa o luam pe de alta parte glontul a penetrat-o pe femeie deci a existat penetrare happy. Ma refeream la intrebarea respectiva si la cazuri uzuale si eventual de zi cu zi care se pot intampla oricui.

| octha a răspuns:

Sperma este de culoare alba.acolo se afla spermatozoizii.mai este un lichid transparent care curge, acolo nu se afla spermatozoizi, chiar daca iese odata cu sperma.no sa ramai insarcinata, dar ca si cei care tio raspuns mai devreme un mic test de sarcina n-ar strica.sa va simtiti bine pormbeilor

| printesa16 a răspuns:

Nu se poate sa ramai insarcinata crede-ma

| mada97nnn a răspuns:

Nu stiu.fa un control..este cel mai bine.

| robertbora a răspuns:

Pai e si posibil sa ramai daca ti-a introdus mana imediat si daca spermatozoizii de pe mana ta au ramas pe mana lui in urma atingerii. da tu esti sigura ca aveai sperma pe mana? sau era substanta secretata in urma excitatiei?