| yovana a întrebat:

De cand m-am mutat la prietenul meu si de cand sunt insarcinata se comporta dubios. De exemplu aseara mi-a zis ca pleaca la un biliard cu amicii lui,dar de fapt am aflat de la o vara ca a fost la o prietena de-a ei acasa. Cand a venit azi-noapte acasa l-am intrebat ce cauta la prietena verisoarei mele si mi-a zis ca a avut o problema cu laptopul si a fost sa vada ce fel de problema. Cu mine se comporta frumos ma ajuta la treburi prin casa al altele doar ca nu stiu de ce ma minte,zice ca ma iubeste, are grija de mine si totusi ma minte. Ma doare mult faptul asta si plang mai tot timpul. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Spune-i ca vrei sa stati de vorba,pregateste ceva care stii ca-i place si asigura-te ca se va simti alintat.
Si, dupa ce totul va fi bine, spune-i frumos ca-l iubesti enorm si ai incredere in el, dar toate astea s-ar putea sfarsi intr-o clipa, dintr-o simpla greseala a lui.Si roaga-l sa nu faca vreo greseala.
Niciodata.
In felul asta, va fi prevenit si e singurul mod frumos in care ii poti comunica indoielile si temerile tale.
Nu fa o drama din iesirile lui si daca mai banuiesti ceva, apeleaza la clasicul "nu mi-e bine in seara asta, n-ai vrea sa stai cu mine"?
E perfid, dar are efect.
Si nu doare.

7 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Stai linistita, poate i-a bagat doar stickul sa-i instaleze windows, nu inainte sa le deschida ca era prea cald, totul intamplandu-se in safe mode, cu un antibebe, pardon, antivirus bun.

| Miauti a răspuns:

Poate sa-I fie frica de viitor, si isi manifesta sentimentu la alta persoana. Oricum daca doreste sa fie tata nu tr sa ti faci griji. Sauuu poate e gigolo laughing)))))

| mihai69 a răspuns:

Nu știu; poate te știe geloasă și preferă să ascundă chiar și lucrurile nevinovate de tine ca să nu-ți facă rău.
Sau poate chiar are ceva de ascuns... Noi chiar nu avem de unde ști. Dar eu cred că e mai bine să mergi pe încredere. Dacă o fi să nu fie bine, măcar nu te mai chinui nici tu, nici pe el.
Dar dacă într-adevăr el se ascunde ca să te protejeze, atunci chiar merită să-i acorzi încredere pentru că ai mult mai mult de câștigat. De fapt, amândoi, și în curând - tustrei, veți avea doar de câștigat.

| Vektor a răspuns:

Cu viata sexuala cum stati?

| piticelm a răspuns (pentru Vektor):

E insarcinata, foarte bine nu cred ca sta.Tocmai de-asta tipul pleaca sa-si ''repare'' laptopul.

| Gelu00 a răspuns:

Un raspuns stupid : Mintel si tu pe el laughing. Nu, glumeam. Daca el te minte, inseamna ca nu are incredere completa in tine astfel incat sa-ti spuna totul. Fa-l sa aiba incredere in tine!

| yovana explică:

Pai cu viata sexuala momentan e ok pana mai tarziu cand o sa se dezvolte copilul. Nu cred ca ar putea sa ma insele nu il vad in stare. Doar ca sunt putin confuza nu inteleg de ce ma minte.