| Katsu a întrebat:

De cateva luni sunt complet demoralizat, nu mai am familie, nu mai am prieteni iar prietena sta intruna cu un tip pe net. Imi vine sa ma duc sa iau un cutit si sa pun capat la tot..am doar 16 ani si nu stiu ce sa ma fac. Nu am mai ras de luni bune, sunt total deprimat, plictisit si plang mereu dupa tata. dupa prietena mea, plang dupa ce eram si ce aveam pentru ca acum parca sunt un nimic nu mai sunt bagat in seama de nimeni si parca nimanui nu ii mai pasa de mine, am devenit o fire sensibila si retrasa dintr-un baiat cu care radeai intruna si vroiai sa stai cu el mereu, cel putin parerea asta o aveau prietenii despre mine si asa era. Nu mai pot fii fericit, nu am nici un motiv pentru care sa zambesc, sa rad nu mai am nici un motiv sa simt macar doar o picatura din fericirea pe care o simteam in urma cu 7 luni. Nu exista minut in care sa nu sufar, in care sa nu ma gandesc ca vreau sa mor, nu exista minut in care sa nu ma gandesc la tata, la bunici si la maicamea care toti au murit si m-au lasat, nu pot inceta sa ma gandesc la prietena care parca de o luna isi bate joc de mine iar de paste se asteapta sa merg 900km pana la ea acasa. Nu stiu ce sa ma mai fac..mereu ma gandesc "oare cu mine ce se va intampla?", "peste 10 ani ce va fi cu mine?" Plang mai mereu dupa toate si regret ca nu am apreciat indeajuns familia si pe prietena mea, parca ma simt vinovat pentru tot si mereu cred ca totul e din vina mea... ce sa ma fac? Poate stie cineva niste melodii triste..asemanatoare cu situatia mea? Dau funda la cel mai bun raspuns. Multumesc frumos, o seara frumoasa.

Răspuns Câştigător
| paulthebest a răspuns:

Weee sinucigasule asculta aici: 1. daca iubitica ta a fost asa buna nu te parasea ( mai sunt fete in lume) nu dispera
2. daca ai tai s-au dus asta nu inseamna ca trebuie sa te duci si tu sigur ei si-ar dori sa-ti faci un rost in lume
3.Nu fi noob, viata e frumoasa is trebuie traita, cat despre domnisoara aia a ta daca te-a lasa inseamna ca nu se merita, o sa gasesti una care te merita cu adevarat.

6 răspunsuri:
| Tania a răspuns:

Ai rabdare cu tine o sa treaca pana la urma :*

| Hash001 a răspuns:

Asa e in perioada asta, 16-20 e depresiva.

| jimmy1823 a răspuns:

Esti tanar, ai toata viata inainte. Timpul le rezolva pe toate! Daca iubita e curva, las-o! Prietenii care ti-au intors spatele, nu-ti sunt prieteni, gandeste-te ca ai mai triat din eiwinking. Te sfatuiesc sa-ti gasesti o ocupatie care sa-ti ocupe timpul si sa te faca sa mai uiti din necazuri! Mergi pe role, fa un sport... o sa cunosti si alti oameni! Capul sus si succes!

| sosetzicaboss69 a răspuns:

Da-ti o laba

| Floarea_Dani_2000 a răspuns (pentru sosetzicaboss69):

Cel mai bun comentariu din toata viata mea te pup