| asya a întrebat:

Sper sa nu va plictisesc, dar am nevoie urgenta de ajutor. Sa va spun despre relatia mea: sunt cu un baiat de 2 ani jumate si relatia noastra a fost pur si simplu perfecta. Cred ca nu mai exista vreun baiat sa se comporte asa frumos cu o fata. Ei bine, totul s-a naruit. Am aflat niste conversatii de ale lui cu alte fete, in care le chema in oras, le spunea ca sunt frumoase, iar dintr-o alta discutie am dedus ca m-a inselat, insa le spunea ca are o relatie, dar ca nu vrea sa vb despre asta. Pe langa asta, a vorbit si cu fosta lui prietena, spunandu-i ca nu o va uita niciodata. Din acel moment, am decis sa pun punct relatiei, insa sufar enorm de mult. Plang in fiecare zi, chiar si pe strada, nu mai am chef de nimic, nu pot invata, nu pot manca, am stari de voma...Sunt distrusa! El cand i-am zis ca vreau sa punem pct relatiei, a plans cam 2 ore intruna, punandu-se in genunchi, spunandu-mi sa-l iert ca el nu poate sa traiasca fara mine. Cum pot sa-l uit? Ce sa fac? Sa ma impac cu el sau sa sufar in continuare? Pur si simplu cand ma gandesc ce a facut simt ca imi infinge cineva un cutit in inima!

5 răspunsuri:
| emaalexandra97 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-i mai dai o sansa pana nu este prea tarziu.spunandu-le acelor fete ca are o relatie si nu vrea sa vorbeasca despre ea inseamna ca el tine la tine si nu vroia sa te insele. poate ca pur si simplu a vrut doar sa iasa cu ele in oras si sa nu afli tu. poate ca el nu are o relatie cu ele daca a vorbit depre relatia dintre tine si el.cand a vorbit cu fosta lui prietena inseamna ca el este un baiat care chiar tine la fata cu care este sau cu care a fost, exact asa cum ai spus tu.nu trebuia sa te desparti de el doar pentru simplul fapt ca ai crezut ca te insala. daca el te-a rugat in genunchi sa-l ierti, trebuia sa-i spui mai bine sa numai faca asa, sa-i spui cu ce te supara si daca mai facea asa sa te desparti de el.incearca sa te calmezi si sa ai curajul sa te duci la el si sa-i spui ca-l ierti cu conditia sa numai se vada cu acele fete si sa nu te mai insele. sper ca te-am ajutat si sper sa-mi urmezi sfatul.

| asya explică:

Multumesc mult de tot fetelor! As fi nedreapta sa dau uneia dintre voi funda, pentru ca m-ati ajutat la fel de mult. Sa stiti ca m-ati facut sa ma simt mai bine.

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Stiu cum e! Sunt cu prietenul meu de 2 ani si.Si mi-a facut exact acelasi lucru.Si acum ma doare cand imi aduc aminte.Dar am trecut peste, pentru ca pur si simplu il iubesc! Nimeni si nimic nu poate sa ne desparta.Si la fel ar trebui sa faceti si voi, sa le dati peste nas la toti si la toate. Daca il iubesti cu adevarat il ierti. Poate stie si el ca de iertat il ierti, dar de uitat? nu ai cum sa uiti iti spun sincer.Capul sus si treci peste fi puternica.Incearca sa o luati de la 0, explica-i ca nu va mai fi ce a fost macar un timp pana se linistesc apele.Indiferenta doare cel mai tare intotdeauna.Trateaza-l asa cum merita.dar nu renunta.si nici nu incerca sa te razbuni.Roata se intoarce singura.Astia sunt baietii nu ai ce sa le faci, au asta in sange orice le-ai da, orice le-ai oferi, oricate sacrificii ai face.Pe moment ei uita de tot.Noi trebuie sa ne gandim mereu la toate sa fim cu capul pe umeri dar nu e asa! Oricum ti-am spus mai dai o sansa, si lucrurile o sa se inbunatateasca pe parcurs.Cel putin noi asa am facut, iar acum ne iubim din ce in ce mai mult. Sfatul meu e sa faceti si voi la fel. Daca nu poti, si nu poti sa treci peste ce a facut incearca sa te refaci tu mai intai si apoi sa o iei de la capat cu alt baiat.pana atunci ti-am spus bafta si capul sus :*:*

| AncutzaDragutza97 a răspuns:

O sa-ti treaca. eu zic sa-l dai naibii k nu e bun pentru tine

| LaLaLaLoveAlex a răspuns (pentru AncutzaDragutza97):

E usor de zic AncutzaDragutza97.happy