| Andreeaa20 a întrebat:

Bună TPU,de cateva zile mă uit pe Instagram la poza unui baiat, nu-l cunosc dar sunt obsedată de pozele lui, atunci când adaugă poze noi pentru mine e bucurie mare.
Problema este ca are prietenă şi nu vreau sa intru in vorbă cu el.
Nu trece nicio zi fara sa ma uit la pozele lui.
Cum să scap de obsesia asta? şi nu inteleg ce tot am cu pozele lui?

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Continua sa te uiti,nu te priva de o placere nevinovata.
Cine poate spune de ce ne indragostim de actori faimosi,de cantereti,modele sau persoane celebre? Ne plac si gata,nu vrem ceva de la ei,ne ajunge sa-i vedem si buna dispozitie ne revine rapid,nu?
Banuiesc ca asta ti se intampla si tie.
Urmareste-i fotografiile cat timp iti face placere,nu-l deranja vreodata cu ceva si vei vedea ca,in timp, pe masura ce vei gasi noi preocupari sau interese, parca vei incepe sa-l uiti.
Da, intotdeauna iti va face placere sa-i vezi fotografiile, dar ai viata ta care ar putea deveni mult mai interesanta decat atat.
Nu?
happy

| Violleta2022 a răspuns:

Simplu: il blochezi si ai scapat de obsesia asta.

Eu nu sunt adepta sa te chinui singura, dimpotriva, iti recomand sa inchizi accesul spre acel ceva interzis, ca sa nu mai suferi, sa-l uiti si sa-ti gasesti pe cineva liber, cu care ai putea fii impreuna.

| Corcodusoi a răspuns:

Block him