| Dog4234 a întrebat:

De ce și anul ăsta am atâta ghinion?
Nu mă simt bine deloc pentru că întotdeauna am fost urât de toată lumea. Am încercat să-mi schimb atitudinea, fizicul, caracterul dar degeaba. De atâtea ori m-am ales cu sufletul distrus, toți cei la care eu țineam, au plecat. O perioadă am fost antisocial, pe urmă mi-am revenit. Am stat cu prietenii m-am distrat până am intrat în anul nou. După aia totul s-a schimbat, nu am mai avut pe nimeni. Adică prietenii au plecat, relații cu fete nu am avut, prietene fete n-am avut, între mine și altcineva nu se poate lega ceva. Mă simt nasol. Adică, simt că nu valorez nimic în ochii nimănui.
Totul e eșuat din câte am observat.
M-am gândit să mă călugăresc. Pentru că am tot făcut schimbări și nu m-au ajutat la nimic. Așa că altă soluție nu prea mai am.
Niciodată nu am reușit să-mi fac măcar puțin noroc.
De ce am atâta ghinion?
Sunt atâtea întrebări fără un răspuns clar.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai ghinion, dar asa e viata Uneori suntem singuri. Priveste singuratatea ca pe un privilegiu, pentru ca nu te deranjeaza nimeni si poti face tot ce ti-ai propus. Nu te schimba pentru nimeni, esti OK asa cum esti. Nu e nimeni perfect, accepta-ti defectele in loc sa incerci sa te schimbi.
Ce crezi ca rezolvi calugarindu-te?
Lumea e rea, de ce tii cont de ce crede lumea? Nu lua in seama lumea.
Daca nu te apreciaza cineva nu inseamna ca trebuie sa te schimbi tu. Schimba prietenii. Nu toti te vor place, e normal. Nici pe mine nu ma plac toti nici eu nu-i plac pe toti.

| ion326 a răspuns:

Eu zic sa te înveți cu asta, sunt în aceeași situație și mi-am dat seama ca nu merita pur și simplu efortul de a te schimba și după să fi uitat. Peace.

| ionicabubulina112112 a răspuns:

Ghinionul ti l faci singur totul depinde de atitudine! Dimineata cand te trezesti si te uiti in oglinda spune ca esti un barbat "ALPHA"hee heeAsa fac si eu, nici eu n am succes cu baietii

| Timidul1 a răspuns:

Daca tu crezi ca ai ghinion mai gandeste-te putin,sunt oameni care nu au ce manca,sunt oameni care nu vad,sunt oameni care nu mai au picioare,gandeste doar cati oameni ar vrea sa aiba viata ta, nu iti mai face problema din nimic important e sa te simti tu bine in pielea ta si nu sa te interseze de ce spune altul, prieteni vin si pleaca, ai putina incredere in tine si nu te mai considera ghinionist, poti merge ai ce manca, bucurate de viata ta si nu mai face o tragedie din asta.