| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp imi place de un baiat. Mereu cand ma vede,se opreste se se uita in ochii mei, zambeste apoi pleaca.
Problema este ca nu il cunosc, si are prietena. Prietena lui mereu imi spune: Vino afara sa-ti vezi iubitelulbatting eyelashes. Iar el nu spune nimic.La fel si eu..pentru ca ea vrea doar sa-si bata joc.
Sau mereu cand trece pe langa clasa mea se uita in ea. apoi la mine. Cum sa-l cunosc? Nu as vrea sa fiu cu el, pentru ca stiu ca e imposibil, macar sa fim amici happy.

Răspuns Câştigător
| FallingLeaves a răspuns:

In primul rand gaseste prieteni comuni fara ca iubita lui sa afle. Pentru el poate fi dragoste la prima vedere cand te priveste sau poate doar ii place sa fie un casanova :03 Ai grija.
Acum, dupa ce te-ai lamurit ar fi ok sa faci rost de id-ul/ fb-ul lui. Virtual, este mult mai putin stresant (adica nu ai asa multe emotii) cand vorbesti cu o persoana speciala. Acolo poti afla tot despre el si sa stii ce vrea de la tine.

ATENTIE!
Daca el chiar te place, risti sa iti faci "dusmani" (pe prietena lui actuala si automat gasca ei) si toti vor crede ca tu "l-ai furat" sau poate chiar tu sa cazi intr-un conflict cu tine insuti (doar nu ii poti spune asa direct "vreau sa fim doar amici", daca tu asta vrei din cate am citit de la tine).

Succes xD
(fundita?)