| GwenStefani a întrebat:

De curand am inceput o relatie cu un baiat. Am fost colegi de gradinita, apoi, cand sa inceapa scoala a plecat in alta tara. S-a intors cu 4 ani in urma si a vrut neaparat sa ma vada, venind cu verisorul lui la mine. Eu nici nu mai stiam cine e. In fine, a plecat atunci dar s-a intors in vacanta, acum o luna.

Nu stiu ce sa cred despre sentimentele mele pentru el. Nu il plac asa mult, si cu toate astea m-am sarutat cu el(primul sarut). Acum... ori eu nu stiu cum e, ori el e tot incepator. Deci vreau sa intreb: cand saruti pe cineva, trebuie sa deschizi gura mai mult, sau? Eu am vrut doar un pupic si el a inceput sa ma linga acolo de mi-a venit scarba. Adica a deschis gura prea mult, cum sa zic...

Deci cum se saruta?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Știi cum este, ce face el faci și tu!
Mai în silă sau nu!
Pa, pa.

| oCiudata a răspuns:

Daca n-ai facut-o inca, acum e cazul sa inclini capul astfel incat nasul tau sa se aseze de-o parte a nasului partenerului sau partenerei. Nu de alta, dar e greu sa te saruti daca-ti stau doua nasuri in cale!

Daca buzele se intredeschid si sunt lasate moi, ele se vor umezi usor cu saliva. Sarutul devine umed.
Poti saruta buza inferioara sau pe cea superioara, in orice ordine vrei. Le poti saruta pe amandoua. Poti prinde intre buze una din buzele partenerului si poti trage foarte putin, usurel apoi sa-i dai drumul. Poti chiar sa-i tragi buza in gura ta. Dar atentie, fa-o cu masura sa nu doara. Sarutul trebuie sa fie ceva placut. Ce mai poti face e sa-ti plimbi buzele umede foarte fin peste buzele partenerului.E momentul in care poate sa intervina limba. Gurile se deschid mai mult si voi va apropiati.
Sper ca te-am ajutat!

| Lullabies a răspuns:

Modul de a saruta depinde de fiecare in parte. unii prefera cu gura foarte deschisa, altii cu gura mai putin deschisa, unii prefera muscatul de buze, altii nu... depinde de fiecare. Oricum este bine. stai linisita.