| BuBuBuBuBYYY a întrebat:

am aproape 15 ani, desii varsta mea e destul de frageda am trecut prin multe situatii critice. Iata una dintre ele: Vara trecuta am fost in vacanta, in Spania, pentru prima oara. Am stat acolo o luna, desii a fost doar o luna s-au intamplat destule chestii. In primele 3 zile am cunoscut niste fete, una dintre ele era romanca, desi ea era singura cu care putem comunica cel mai elocvent m-am atasat mai mult de o spanioloaica. Faceam diverse glume, si tot spunea ca-i lesbi, eu nu o credeam (o luam drept gluma) pentru ca in Romania nu te inalnesti destul de des cu astfel de persoane. Zilele treceu iar ea parea din ce in ce mai credibila. Am intrebat-o intr-o zi. daca o pot saruta(nu stiu ce-mi venise, era o decizie pe moment, una spontana) ea a zis „DA" (in romana) Si m-am apropiat de ea si am sarutat-o, de fapt nu a fost chiar un sarut, doar un pupic incet pe buze, si dupa asta am mai facut-o odata, buzele noastre au inceput sa se atinga din ce in ce mai mult, a treia oara ne-am sarutat, pot spune ca a fost singurul sarut PERFECT din viata mea. Din ziua acea incepusem sa ne intalnim din ce in ce mai des, stateam pe scara blocului chiar si pana la ora 03:00. Incepusem sa ma atasez mult de ea, chiar daca comunicam doar in putina engleza pe care o stiam era perfecta. Mergeam des una la cealalta acasa, din sarut in sarut nu mai puteam sa ma abtin, incercam mereu sa-i dau tricoul jos, sa-i pot simti mai bine pielea dar ea refuza mereu, ma stresa lucrul asta. Dupa 2 saptamani in care ne intalneam zilnic ea incepuse sa se distanteze de mine, m-a durea cand ma apropiam de ea sa o sarut iar ea tragea capul inapoi si spunea sa incetez. Oare ce se intampla cu ea?! Imi spunea ca a stat mai mult sa se gandeasca ce vrea sa faca cu viata ei, ca ea nu e lesbi. In fine...eu m-am intors in Romania, iar problema asta ma tot macina inca, am povestit asta unor prieteni, pentru ca nu imi este rusine, niciodata nu-mi va fi, I-am zis asta chiar si mamei si bunicii mele, mama mea a spus ca e hotararea mea ce vreau sa fiu, dar problema mea este ca nu vreau sa fiu asta, a fost doar ceva euforic ce s-a intamplat cu fata aia. Uneori stau langa o fata, vorbim, si imi fixez privirea spre ea, imi vine sa o imbratisez si sa o sarut non-stop. Ma simt oarecum atasata de fete dar si de baieti, Oare credeti ca sunt bisexuala? Sau asta a fost doar o etapa din viata mea, o distractie a copilariei, ca doar am vrut sa incerc lucruri si experiente noi.

Răspuns Câştigător
| Snowfall a răspuns:

Ai doar 15 ani, la aceasta varsta atat corpul cat si personalitatea ta sunt inca in dezvoltare. Poate doar ai simtit nevoia sa experimentezi, poate chiar te vei simti atrasa de fete pe viitor, asta nu poti sa stii inca fiindca este prea devreme. Exista persoane care isi dau seama de orientarea lor sexuala tarziu in viata la fel cum exista persoane care isi dau seama la varsta copilariei. Poate si ea se afla in aceeasi situatie ca si tine, nu era sigura pe ce simtea si de aceea a incheiat totul sau poate ca se rusina de lucrul acesta pentru ca, din pacate, in ziua de astazi inca mai exista multe persoane homofobe care privesc persoanele diferite de ele ca pe niste ciudatenii si poate ea nu a vrut sa fie tratata in acest fel. Eu te sfatuiesc sa lasi timpul sa treaca si sa vezi daca pe viitor vei mai avea acest tip de sentimente sau daca a fost doar ceva trecator.

5 răspunsuri:
| Alisse a răspuns:

E draguta povestea happy In primul rand poate ea s-a gandit ca pe viitor tu te vei intoarce acasa si o amagea aceast lucru. Daca ar fi doar o etapa din viata ta nu cred ca te-ai mai gandi sa saruti sau sa imbratisez fete mai tot timpul. Eu cred ca esti bisexualahappy

| Michelle29 a răspuns:

O distractie a copilariei..mergi la un psiholog

| Alisse a răspuns (pentru Michelle29):

De ce are nevoie sa mearga la psiholog?laughing Nu a facut nimic iesit din comun.

| BuBuBuBuBYYY explică (pentru Alisse):

Da, exact. Unui necrofil/zoofil/pedofil sa-i recomanzi asta, Michelle29

| Alisse a răspuns (pentru BuBuBuBuBYYY):

happy