| boo_6605 a întrebat:

Buna TPU.de o luna m-am desp de iubitul meu am fost impreuna un an a fost primul baiat din viata mea inca il iubesc foarte mult suntem in aceeasi scoala il vad mereu. el acum sta cu o fata. mi'e greu. spuneti-mi ce sa fac.va rog.sunt distrusa iar cand vorbesc cu el.imi zice ca o sa vorbeasca cu mine atunci cand termin cu toti baietii ca nu am voie sa vorbesc ce parere aveti? oare mai tine le mine? dati-mi un sfat va rog.

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Iti mai pierzi vremea cu el, nu vezi ca ii degeaba?
Sfatul meu, mergi inainte si ai grija cui ii daruiesti inima.

| Pissy a răspuns:

Pai termina cu baietii daca vrei sa mai fie ceva intre voi. happy

| Izabelaisa a răspuns:

Pune-i si tu intrebarea asta!

De ce nu as comunica cu alti abieti cand tu deja filtrezi cu alta? Ce rost ar avea sa renunt eu sa comunic cu lumea cand tu esti dupa fustita lu alta happy apoi vino aici si pune-ne intrebarea! Imi pare rau ca te-ai despartit sad stiu cum e dar trebuie sa ne maturizam noi fetele sa ne dam seama ce vor baieti astia happy sa intelegem pe cine sa alegem cu cine sa traim si sa mergem inainte happy oricum sucessS

| itarkan a răspuns:

"oare mai tine le mine?" boo nu ar trebui sa iti mai pui problema asta daca el iti spune sa renunti la a comunica cu cei din jur. din cate am inteles eu, el e prea gelos, prea posesiv. poti incerca o reinodare a relatiei, insa pe parcurs vei avea de suferit.
Ceea ce nu realizeaza el este faptul ca izolandu-te nu te face sa il iubesti numai pe el, ci din contra iti ofera o motivatie pentru a il parasi. Daca as fi in situatia ta, cel mai probabil as incerca sa vorbesc cu el fata in fata, si sa imi impun si eu punctul de vedere. daca nu este dispus sa faca un compromis, si sa il accepte, nu mi-as mai pierde timpul suspinand dupa el.

| Christina a răspuns:

Si eu trec prin aceiasi situatie, imi este foarte usor sa dau celorlalti sfaturi dar cand ajung eu in aceea situatie, clachez.Ce pot sa iti spun...lasa timpul sa treaca, nu o sa-ti vindece in totalitate durerea dar cel putin vei uita.NU fa compromisuri pentru el, tu ai dreptul sa ai o viata sociala, sa ai prietenii si daca el iti interzice asta atunci e un egoist.Atunci cand o persoana renunta la tine, sau te desparti de ea trebuie sa fii convinsa ca e cineva acolo sus care are grija de tine si la momentul potrivit iti trimite persoana care te va iubi si respecta asa cum tu iti doresti.
Succes :*

| maftei a răspuns:

Sincer eu nu asi fi de acord sa nu mai vb cu nimeni ca asa vrea el.Asta este o prostie, pentru ca ei sunt prietenii tai nu? Dupa el ar ansemna sa vb doar cu el si nu e bine.Eu zic mai bine sa ati vezi de treba ta si sa al uiti chiar daca o sa te doara si nu ai sa al uiti repede, dar o sa treaca.Si sincer nu cred ca mai tine la tine pentru ca daca er asa vb cu tine si nu ati interzicea sa nu mai vb cu nimeni

| CatalinAlex a răspuns:

Din moment ce el e cu o alta fata nu cred ca tine la tine, motivul acesta cu baietii e doar un pretext pentru a se eschiva de la discutiile cu tine, sunt de parere ca ar trebui sa treci peste asta si o sa iti fie mult mai bine. succes

| denisee a răspuns:

Nu! nu mai tine la tine. daca el a trecut peste tot ce a fost intre voi inseamna ca nu te mai iubeste. Asa ca mai bine uital.